Google

Mapy Google wprowadzają duże zmiany w aplikacji. Oto na co musisz być gotowy

Daniel Wójcik
Mapy Google wprowadzają duże zmiany w aplikacji. Oto na co musisz być gotowy
0

Mapy Google wprowadzają zmiany w wyglądzie. Całe szczęście: tym razem są one bez wątpienia na plus!

Mapy Google to jeden z najważniejszych produktów w portfolio Google. I jak to najczęściej bywa z największymi i najważniejszymi produktami w portfolio, tamtejsze zmiany interfejsu albo się nie wydarzają... albo nadchodzą od wielkiego dzwonu. Tak sprawy mają się i tym razem.

Polecamy na Geekweek: Firma wyłoży gigantyczne sumy, by zachęcić pracowników do rodzenia dzieci

Ale nowości w interfejsie które niebawem trafią do wszystkich użytkowników Map Google raczej nie przejdą niezauważone.

Mapy Google: zmiany w wyglądzie. Platforma zmienia wyszukiwarkę i porzuca pełnoekranowe karty

Pierwszą ze zmian którą szykuje Google dla swojej kluczowej aplikacji, jest nowy interfejs wyszukiwania. Po odnalezieniu interesującego nas obiektu, zmieni się wygląd okienka, w którym będziemy mogli go oglądać. Po jego rozwinięciu zaś: nie będzie już widokiem pełnoekranowym, a zajmie jego lwią część. W górnej części wciąż jednak widnieć będzie resztka podglądu mapy, a także zakładka z charakterystyczną poziomą linią, która sugeruje że można łatwo "ściągnąć w dół" otwartą kartę. I choć nie są to żadne drastyczne zmiany, bez wątpienia będą znaczące. I sprawią, że dla ludzi nieobytych z rozwiązaniami oferowanymi przez Mapy Google, obsługa aplikacji będzie znacznie łatwiejsza i bardziej intuicyjna.

Stary vs nowy wygląd Mapy Google. Źródło: https://9to5google.com/2024/02/07/google-maps-directions-search-redesign/

Na tym jednak jeszcze nie koniec. Zmian doczeka się także interfejs związany z wyborem środka transportu, gdy szukamy wskazówek jak dotrzeć do interesującego nas miejsca. Dotychczas przełączanie się pomiędzy poszczególnymi środkami transportu dostępne było w górnej części aplikacji. Teraz wszystko trafia na dół, zaś po wyborze lokalnych rozwiązań — karta również przestaje zakrywać cały ekran.

Stary vs nowy wygląd Mapy Google. Źródło: https://9to5google.com/2024/02/07/google-maps-directions-search-redesign/

Jak wspominałem, Google niechętnie wprowadza zmiany w wyglądzie Map Google. I często redesigny są... po prostu nielogiczne. Tutaj widać, że wszystko jest zrobione spójnie i z pomysłem. A przede wszystkim: celuje w wygodę użytkowników. Nowy wygląd od dzisiaj trafia do użytkowników Map Google na Androida (od wersji  11.113.x). Właściciele iPhone'ów musza uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news