Google

Dzięki Google mogę się najeść i wspierać lokalnych przedsiębiorców

Weronika Makuch
Dzięki Google mogę się najeść i wspierać lokalnych przedsiębiorców
7

Mapy Google otrzymały nową funkcję, która pomoże przedsiębiorcom i klientom w czasie pandemii. Odnalezienie restauracji oferujących jedzenie na wynos będzie dużo prostsze.

Prym w zajmowaniu się restauracjami oferującym jedzenie na wynos wiodą specjalnie przeznaczone do tego aplikacje jak Pyszne.pl, Uber Eeats czy Glodny.pl. Do tej grupy dołączyły własnie Mapy Google. W aplikacji mobilnej pojawiły się dwa nowe przyciski, dzięki którym możemy odnaleźć restauracje w naszej okolicy, które oferują jedzenie na wynos oraz w dostawie. Oczywiście po włączeniu jednego z tych filtrów, możemy nadal zawężać nasze kryteria poszukiwania np. poprzez wybranie tylko otwartych lokali bądź takich z najwyższą oceną.

Mapy Google pokazują restauracje z jedzeniem na wynos i w dostawie

Szukanie restauracji po lokalizacji może przydać się szczególnie teraz, w tych trudnych dla wszystkich czasach. Dzięki temu w łatwy sposób możemy odkryć całkowicie nowe miejsce w naszej okolicy, które nie jest żadną wielką i promowaną sieciówką. Takie lokale obecnie bardzo starają się robić wszystko, co pomoże im przetrwać. Korzystanie z ich usług z pewnością ich w tym wesprze. W przypadku chęci zamówienia czy odebrania sobie obiadu może warto rozejrzeć się jednak za jakąś niewielką pizzerią w okolicy, zamiast znowu wydzwaniać do TelePizzy? Trzymajmy się w tym wszystkim razem.

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało kolejną aplikację przeciwko Koronawirusowi. Będzie działać tak jak poprzednia?

Wciąż bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Dostawcy w trakcie przekazywania nam jedzenia powinni zachowywać odpowiednią odległość, powinni również mieć rękawiczki i maseczki ochronne. Wiele restauracji zamknęło drzwi dla klientów, ale wciąż decyduje się podawać jedzenie przez próg czy okienko w drzwiach. Środki bezpieczeństwa są bardzo istotne i warto, abyśmy nadal o nich pamiętali. Zachowując zdrowy rozsądek, dzięki pomocy Google, będziemy mogli teraz wspierać lokalnych przedsiębiorców do czego znów gorąco zachęcam. W dużych miastach nie powinno być żadnego problemu z wyborem wśród licznych opcji, ale z pewnością i mniejsze miejscowości mają się czym pochwalić. Rzućcie dziś okiem na aplikację Map. Z pewnością uda wam się znaleźć jakieś bardzo fajne miejsce, które będziecie mogli wspierać dłużej, zaspakajając własny głód.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu