Felietony

Manageria (agora) zazdrości naszej klasie

Grzegorz Marczak
Manageria (agora) zazdrości naszej klasie
26

Serwis Manageria.pl dołączył chyba do grona tych, którym sukces nasza-klasa.pl cały czas staje w gardle. W nowym artykule autorzy Managiera robią sobie (i słusznie) żarty z naszego ulubionego konkursu czyli Web Star Festival (chociaż jak słyszałem niektórzy traktują tę imprezę poważnie). Po t...

Serwis Manageria.pl dołączył chyba do grona tych, którym sukces nasza-klasa.pl cały czas staje w gardle. W nowym artykule autorzy Managiera robią sobie (i słusznie) żarty z naszego ulubionego konkursu czyli Web Star Festival (chociaż jak słyszałem niektórzy traktują tę imprezę poważnie).

Po tym jak dostało się festiwalowi, autor artykułu postanowił napisać swoje mało przemyślane odczucia w stosunku do serwisu nasza-klasa.pl i jego twórcy. Rozumiem, że serwis ten może się nie podobać, wszyscy już wiedzą, że ma problemy z wydajnością itp, dawno jednak nie słyszałem takich oto opinii na temat fenomenu polskiego internetu ostatnich dwóch lat:

Czy naprawdę na wyróżnienie zasługuje klon zagranicznych serwisów (classmates.com, reunion.com)? No ale gdybyśmy byli tak wymagający, to polskie WebStary musiałyby zawsze trafiać do USA.

Muszę przyznać, że chyba jestem przewrażliwiony na słowo "klon" bo jest ono używane bez żadnego przemyślenia a już w ustach serwisu ze stajni Agory są one tym bardziej komiczne.

Według autora artykułu nasza-klasa to zwykły klon do którego chyba tylko przez pomyłkę zawitało już 3 miliony użytkowników (pewnie to przez tą darmową reklamę!), oczywiście VC jaki wykupił 20% za klika milionów złotych też nie wiedział co robi (w sumie to amatorzy bo ich ostatnia inwestycja przecież się nie udała !).

Po tych jakże ciekawych przemyśleniach wydaje mi się, że już wiem jak wygląda definicja oryginalność według agory i jej "managierów".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu