Filmy

Mam propozycję dla fanów sztuki i zwiedzania. Kinową propozycję

Maciej Sikorski
Mam propozycję dla fanów sztuki i zwiedzania. Kinową propozycję
1

Do kin marsz! Niekoniecznie na filmy. To tytuł tekstu, jaki opublikowałem kilka miesięcy temu. Wskazywałem na różne atrakcje oferowane przez kina w dzisiejszych czasach. Mowa o pokazach (czasem transmisjach) z sal operowych czy teatrów. Polski widz może bez opuszczania swojego miasta zajrzeć do świą...

Do kin marsz! Niekoniecznie na filmy. To tytuł tekstu, jaki opublikowałem kilka miesięcy temu. Wskazywałem na różne atrakcje oferowane przez kina w dzisiejszych czasach. Mowa o pokazach (czasem transmisjach) z sal operowych czy teatrów. Polski widz może bez opuszczania swojego miasta zajrzeć do świątyń sztuki w Nowym Jorku, Mediolanie czy Moskwie. Przypominam o tym, ponieważ pojawił się kolejny ciekawy projekt, o którym warto napisać.

Jeżeli ktoś korzysta z oferty kin wspomnianej we wstępie, zapewne wie, że to rzecz warta uwagi. Osobom niezorientowanym w temacie radzę wybrać się kiedyś na taki pokaz, by sprawdzić. Jednych i drugich może zainteresować wiadomość, że sieć kin Multikino organizuje projekcje filmu poświęconego zbiorom Muzeów Watykańskich. Na dobrą sprawę, można tu mówić o wycieczce, zwiedzaniu rzymskich przestrzeni i podziwianiu zbiorów sztuki zgromadzonych w murach Wiecznego Miasta. Gdzie i kiedy organizowane są muzealne projekcje?

Wystawę multimedialną zobaczyć będzie można w 4 terminach, 1 i 4 grudnia o godzinie 18:00 zostaną zrealizowane pokazy w technologii 2D, natomiast 8 i 11 grudnia o godzinie 19:00 widzowie będą mogli zwiedzić Muzea Watykańskiej w kinowej technologii 3D.

Pokazy odbędą się w aż 14 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.[źródło]

Pierwszy grudnia wypada niestety dzisiaj, więc na ten pokaz raczej nie zdążycie, ale zawsze pozostają kolejne daty. Wycieczka trwa godzinę, a za tę przyjemność trzeba zapłacić 35 złotych (cena biletu normalnego, są oczywiście tańsze: trzeba być studentem/uczniem/seniorem - dowiadujcie się na stronie, czy przysługuje Wam zniżka). Ktoś stwierdzi, że to trochę dużo, lecz przypominam, że chodzi o wycieczkę do Rzymu. Może i wirtualną, ale jednak - takie rzeczy kosztują ;)

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na dedykowanej mu stronie. Jeśli ktoś się zdecyduje, to życzę udanego seansu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

filmMultikino