Felietony

Mam dla was pracę w Allegro!

Grzegorz Marczak
149

Jeśli ktoś z was szuka pracy i ma wiedzę na temat rynku wydawniczego, ebooków itp. to świetnie się składa bo mam dla was pracę. Właściwie to pracę ma dla was Allegro, ale na Antyweb mamy dla was zadanie, które może przybliżyć was do zdobycia tej posady. Chodzi o stanowisko Junior Product Manager...

Jeśli ktoś z was szuka pracy i ma wiedzę na temat rynku wydawniczego, ebooków itp. to świetnie się składa bo mam dla was pracę. Właściwie to pracę ma dla was Allegro, ale na Antyweb mamy dla was zadanie, które może przybliżyć was do zdobycia tej posady. Chodzi o stanowisko Junior Product Managera (Poznań) odpowiedzialnego za serwis ebooki.allegro.pl. Dlaczego zadanie pojawia się na Antyweb? Allegro,  słusznie zresztą uznało, że jest to bardzo dobre miejsce na zainteresowanie swoją ofertą odpowiedniej grupy osób i tutaj będzie o wiele większa szansa na dotarcie do potencjalnych kandydatów.

Mam też od Allegro gwarancje, że osoby które najlepiej rozwiążą poniższe zadanie będą zaproszone na rozmowę o pracę na stanowisko Junior Product Managera. Niezależnie od tego ilu kandydatów zgłosi się z innych źródeł gdzie opublikują informacje o tej pracy.

O serwisie

Na początek słowo wprowadzenia o ebookowym serwisie bo może nie każdy miał okazję się z nim zapoznać. Ebooki.allegro.pl to serwis należący do Grupy Allegro, dzięki któremu każdy może nabyć ebooka w prosty i wygodny sposób, w każdej chwili. Wszystkie oferowane w serwisie książki są zabezpieczone znakiem wodnym, który umożliwia zakup i czytanie książki na dowolnym urządzeniu. Księgarnia synchronizuje też dane na wszystkich urządzeniach. Do serwisu można się logować przez platformę Allegro. Dodatkowo na aplikacji działającej na Androidzie dostępna jest innowacyjna usługa płatnicza, dzięki której klienci mogą pobrać książkę w dowolnym momencie i zapłacić za nią później. Należność zostaje dopisana do bilansu konta Allegro.

Zadanie

A teraz zadanie dla tych, którzy chcą się ubiegać o stanowisko Junior Product Managera serwisu Ebooki.allegro.pl. Wyobraźcie sobie, że w serwisie ebooki.allegro.pl odpowiadacie za współpracę z partnerami zewnętrznymi. Opiszcie plan takiej współpracy uwzględniając:

1. Wybór wydawców, od których chciałabyś/chciałabyś rozpocząć współpracę, uargumentuj dlaczego właśnie z nimi chciałbyś/chciałabyś rozpocząć rozmowy;
2. Opis akcji promocyjnych i niestandardowych działań, do których warto przekonać partnerów;
3. Wybór serwisów internetowych (i nie tylko), w ramach których powyższe działania mogłyby być realizowane.

Limit znaków = 2500

Rozwiązanie case study prześlij wraz z CV na adres e-mail: rekrutacja.ebooki@allegro.pl. Na zgłoszenia czekamy do 24 lutego

Z ogłoszenia

Tutaj natomiast fragment ogłoszenia które się ukażę odnośnie tego stanowiska. Wybrałem najważniejsze elementy czyli zakres zadań i wymagania które powinni spełniać kandydaci.

Zadania:

  • aktywne pozyskiwanie partnerów do współpracy, rozwijanie bazy tytułów w serwisie ebooki.allegro.pl
  • negocjowanie umów z wydawcami i kontrahentami, współpraca w tym zakresie z Działem Prawnym
  • budowanie i utrzymywanie pozytywnych relacji z partnerami
  • współtworzenie polityki marketingowej i handlowej serwisu
  • współpraca z wydawcami w zakresie promocji publikacji elektronicznych
  • koordynacja treści dla kampanii reklamowych, działań promocyjnych oraz działań informacyjnych wspierających produkt we współpracy z działami wewnętrznymi

Wymagania:

  • minimum rok doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku (doświadczenie na rynku publikacji elektronicznych oraz w branży e-commerce będzie dodatkowym atutem)
  • bardzo dobra znajomość rynku książki, w szczególności rynku publikacji elektronicznych
  • umiejętności negocjacyjne, łatwość nawiązywania kontaktów biznesowych
  • dobra organizacja czasu pracy oraz umiejętność pracy w zespole
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (zwłaszcza Excel i PowerPoint)
  • dyspozycyjność do wyjazdów służbowych
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodne czytanie i rozmawianie w tym języku
  • wykształcenie wyższe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegroebooki