Artykuł sponsorowany

MakeAnImpact - Ty też możesz tworzyć wielkie rzeczy! Poczucie sensu ma większe znaczenie w pracy niż pieniądze

Redakcja Antyweb
MakeAnImpact - Ty też możesz tworzyć wielkie rzeczy! Poczucie sensu ma większe znaczenie w pracy niż pieniądze
4

MakeAnImpact to akcja employer brandingowa skierowana do społeczności IT, promująca projekty IT, które mają pozytywny wpływ na otaczający nas świat.

Skąd pomysł na taką akcję?

Z badania społeczności IT 2020, z którego wynikło, że programista decydujący się na zmianę pracy bierze pod uwagę okazję pracy w „ciekawym projekcie”. Ciekawy projekt to ten, który w efekcie ma wpływ na otaczający nas świat. Pisanie kodu staje się wtedy czymś więcej. Specjaliści kreują rzeczywistość poprzez właśnie takie projekty IT. Poczucie sensu ma większe znaczenie w pracy niż pieniądze.

Jak działamy?

Na projekty zmieniające otaczający nas świat patrzymy oczami pracowników firm, które przyłączyły się do akcji MakeAnImpact. Po co? Po to, żeby pokazać innym specjalistom IT ciekawe projekty, w których być może uczestniczą na co dzień (jako użytkownik), nie mając świadomości lub do których mogą dopiero z satysfakcją dołączyć.

Kiedy i z kim zaczynamy?

Akcja trwa do końca roku, do 31 grudnia 2020 r.

Do akcji przyłączyły się firmy, które realizują projekty IT, użytku codziennego. Oraz firmy, których działania kształtują świat IT. Projekt #MakeAnImpact jest otwarty, w każdej chwili można do niego dołączyć. Lub zgłosić projekt, o którym warto powiedzieć światu.

Partnerzy #MakeAnImpact

Partnerzy SILVER:

PWPW - Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych - „Jesteśmy jedną z najnowocześniejszych firm w branży security printing. Nasze produkty towarzyszą codziennemu życiu Polaków, a nasi niewidoczni na co dzień, ale pracowici jak pszczoły  eksperci IT dbają, by to życie było jak najwygodniejsze. Dlatego projektują autorskie rozwiązania cyfrowe, które np. umożliwiają otwarcie konta w banku całkowicie online (eDOApp), albo pomagają kierowcom w szybkim uzyskaniu prawa jazdy lub karty do tachografu (info-car.pl). Tworzą technologiczne rozwiązania, które pozwalają wszystkim czuć się bezpiecznie. Albert Einstein twierdził, że bez pszczół ludzkość przetrwa jedynie 4 lata. My jesteśmy pewni, że bez naszych specjalistów IT nie przetrwalibyśmy tygodnia.”

Sii - W firmie SII będziesz odpowiedzialny za tworzenie oprogramowania, służącego do analizy obrazu kodu genetycznego w czasie rzeczywistym, który umożliwia dobranie odpowiedniego leczenia, na przykład w przypadku chorób nowotworowych. Ponadto możesz pracować nad prototypem maszyny do automatyzacji testowania paneli sterowniczych w pociągach, które mają wpływ na bezpieczeństwo podróżujących.

Dynatrace to stała Innowacja, autonomia w decyzjach, dbałość o ducha zespołu – dzięki tym aspektom wdrożonym w Dynatrace, firma od 10 lat jest  światowym liderem na rynku platform do zarządzania wydajnością.

IBM opracował wiele technologii, z których korzystaliśmy w przeszłości, takich jak kursor czy dyskietka. Obecnie, oprócz flagowego sektora Mainframe, firma prężnie rozwija się m.in w kierunku Cloud, Quantum Computing czy iSeries, oferując przy tym najwyższy poziom serwisu dla Klienta.

AppUnite - od ponad 10 lat zajmują się tworzeniem oprogramowania dla start-upów oraz korporacji z różnych branż i zakątków świata. Odpowiadają za stworzenie m.in. Helium Health - aplikacji, która zmieniła pracę setek lekarzy i pielęgniarek w afrykańskich szpitalach, przenosząc ich pracę do świata cyfrowego i poprawiając tym samym jakość życia tysięcy pacjentów.

Znana wszystkim T-Mobile - to nie tylko telefonia komórkowa. Firma dostarcza usługi mobilne, ICT oraz chmurowe. Ponadto skutecznie wspiera ochronę danych przed dzisiejszymi cyberzagrożeniami.

Luxoft zajmuje się strategią cyfrową i inżynierią oprogramowania dostarczając klientom rozwiązania technologiczne szyte na miarę. Pracuje dla niego ponad 13 tys. specjalistów w 22 krajach, na 5 kontynentach. W Polsce biura Luxoftu zlokalizowane są w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie. Zatrudniają głównie doświadczonych specjalistów.

Partnerzy BRONZE

Bank Gospodarstwa Krajowego - Bank wspiera inicjatywy społeczne i inwestycje w Polsce i Unii Europejskiej. Uczestniczy we współpracy między biznesem, sektorem publicznym i instytucjami finansowymi. BGK poszukuje developerów, architektów oraz administratorów do biura w Warszawie.

IDEMIA - Przenoszą do świata cyfrowego płatności, karty SIM i dokumenty tożsamości.

Z ich produktów korzystają najlepsze światowe marki IT i Telco. Dzięki ich pracy możesz płacić telefonem, w Twoim smartwatchu SIM działa bez wkładania fizycznie karty, a swój samochód możesz otworzyć za pomocą selfie.

Arla GSS oddział globalnej grupy Arla Foods zatrudniającej 19 000 osób na całym świecie i dostarczającej 25 bilionów szklanek mleka rocznie. W swoim biurze w Gdańsku Wrzeszczu nie produkują masła, sera, ani nie prowadzą oceny jakości mleka. W Polsce zatrudniają 450 pracowników, którzy wspierają ich współpracowników na całym świecie, zapewniając im światowej klasy procesy informatyczne, zaopatrzeniowe i HR.

Northmill Bank AB dostarczając narzędzia, które pozwalają klientom dokonywać lepszych wyborów finansowych, starają się stworzyć lepsze życie finansowe dla nas wszystkich. Przyświeca im wizja ulepszenia prywatnej gospodarki ludzi przy pomocy nowych technologii. Ponad dekadę później nadal są przekonani, że ich wizja jest słuszna.

SoftwareMill są firmą konsultingowo-programistyczną, tworzącą oprogramowanie na zamówienie dla klientów na całym świecie. Specjalizują się w projektach backend i end-to-end obejmujących m.in. systemy rozproszone i big data, uczenie maszynowe, analitykę danych i rozwiązania oparte o blockchain.

SoftServe działa w najnowocześniejszych technologiach, odkrywając, przekształcając, przyspieszając i optymalizując sposób prowadzenia działalności przez duże przedsiębiorstwa i firmy programistyczne. SoftServe to więcej niż tylko technologia i pomysły. Są miejscem, w którym utalentowani i ambitni ludzie mogą rozwijać swoją pasję.

Rossmann w swoim centrum informatycznym przygotowuje nowoczesne rozwiązania programistyczne. Opracowują rozwiązania dla nowych technologii. Ich flagowymi projektami są: aplikacja mobilna Rossmann PL, drogeria internetowa na: www.rossmann.pl, a także kasy samoobsługowe.

Mood Up  łączy startupową atmosferę z wieloletnim technologicznym doświadczeniem. W Mood Up pracują nad międzynarodowymi projektami, w których każdy developer ma wpływ na ostateczny wygląd produktu.

Biuro Teleinformatyki CBA jest jednostką organizacyjną Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) - służby specjalnej powołanej do zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarczym, w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych, a także do zwalczania działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa.

Predica pomagają firmom na całym świecie skoncentrować się na ich działalności, przyspieszając przejście do samo zarządzających się organizacji. Dążą do znalezienia najbardziej odpowiedniego rozwiązania technicznego, które wesprze działalność biznesową klientów i zapewni ciągłość działania w tym okresie zmian. Ich głównym podejściem jest zapewnienie prostoty, bezpieczeństwa i wydajności.

Asseco DS dostarczają produkty, usługi i rozwiązania informatyczne bazujące na oprogramowaniu własnym oraz firm trzecich dla przedsiębiorstw oraz administracji samorządowej. Ich celem jest bycie wiarygodnym partnerem w tworzeniu, rozwijaniu i utrzymaniu systemów informatycznych oraz specjalistycznych usług.

Billon stworzył nową, wydajną technologię rozproszonego rejestru (Distributed Ledger Technology - DLT). Łączą transakcje walutami narodowymi, zapisywanie dokumentów on-chain i zarządzanie tożsamością w jeden spójny system. Dzięki czemu tworzą rozwiązania dla banków, firm i użytkowników końcowych, które mogą być zastosowane w codziennym życiu i są zgodne z regulacjami.

Centuria jest Polską firmą, która działa w IT od 10 lat. Specjalizują się w dostarczaniu wsparcia administracyjnego, infrastruktury oraz optymalizacji dla projektów e-commerce opartych o platformę Magento. Pomagają klientom w realizacji projektów, które stanowią kreatywne i technologiczne wyzwania.

Partner honorowy #MakeAnImpact

Organizacja ROI SIĘ

Roi Się to organizacja, która prowadzi pasiekę w sercu Puszczy Iłżeckiej w Świętokrzyskiem, gdzie pszczele rodziny mogą pracować w optymalnych dla siebie warunkach. Jednym z głównych partnerów Roi Się są Lasy Państwowe,  dzięki którym ule z pszczołami są lokowane w lasach, zapewniając pszczelim rodzinom ekologiczne warunki życia i pracy, co pozwala na pozyskiwanie najwyższej jakości ekologicznych produktów. Celem krótkookresowym organizacji jest założenie fundacji, która umożliwi dzielenie się produkami z pasieki, z osobami potrzebującymi wsparcia.

Partnerzy medialni #MakeAnImpact

Infoshare, Women In Technology, ITStartup

WomenInTechnology

Społeczność kobiet skupionych wokół IT i nowych technologii, zarówno ekspertek zajmujących stanowiska seniorskie, jak i osób rozwijających swoje umiejętności.

Tworzymy przestrzeń sprzyjającą wymianie wiedzy i wspierającą rozwój. Naszym celem jest zwiększenie kompetencji zawodowych, wzmacnianie kobiet na stanowiskach liderskich oraz zbudowanie dobrych relacji w społeczności, a równocześnie zapewnienie oczekiwanych korzyści firmom, które angażują się we współpracę w roli partnerów.

Women in Technology działa już od ponad 10 lat, obecnie skupiając 17-tysięczną społeczność.

JavaDevMatt ITStartup

Mateusz Kupilas programista, przedsiębiorca, bloger oraz youtuber. Twórca gry karcianej IT Startup oraz autor książki dla osób chcących zacząć swoją przygodę z programowaniem - “Junior Developer”. Na blogu i kanale YouTube porusza tematy związane z pracą programisty (najczęściej kierowane dla Junior Developerów), wrzuca również tutoriale programistyczne i retrospektywy z różnych projektów.

Infoshare

Infoshare to największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Co roku zrzesza tysiące uczestników. Wśród nich są startuperzy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy.

MakeAnImpact a ule i pszczoły

Nieodłącznym elementem naszej akcji MakeAnImpact są ule. Dlaczego? Gdyż programiści pracują w pewien sposób na podobnej zasadzie, co pszczoły w ulu.

Proces zbierania nektaru jest dla większości społeczeństwa niezauważalny tak samo, jak pisanie kodu. Jak wiadomo, bez nektaru nie byłoby miodu, bez miodu pszczoły by wyginęły. To zniszczyłoby równowagę ekosystemu Ziemi i wpłynęło katastrofalnie na globalną ilość zapasów żywności. Podobnie bez programistów nie byłoby rewolucji komputerowej, efektywność wielu ważnych działań, dzięki którym rozwijamy się jako społeczeństwo, by spadła. Nie byłoby komputerów, elektronicznych maszyn medycznych, lot w kosmos prawdopodobnie by się nie odbył, nie znalibyśmy selfie ?

Dlatego podjęliśmy decyzję, żeby ratować pszczoły i we współpracy z organizacją RoiSię i partnerami akcji MakeAnImpact: PWPW, Dynatrace, AppUnite, T-mobile, Sii, Luxoft, IBM, BGK, Idemia, Arla, Northmill Bank, Rossman, Softserve, Predica, Asseco Data Systems, Billion, Centuria, zbudowaliśmy dwa ule. To domy, w których zamieszka rodzina 60 tys. pszczół: matka, pszczoły robotnice i trutnie. Pszczoły potrzebują dachu nad głową, jedzenia, wody do picia. Na wiosnę, kiedy przyjdzie intensywny okres prac, trzeba będzie zebrać miód.

W Polsce pracuje około 400 tys. specjalistów IT oraz 460 gatunków pszczół. Nie sposób wszystkich zauważyć i policzyć. Jedno jest pewne - bez nich świat wyglądałby inaczej - gorzej. Dlatego też powstał taki projekt jak #MakeAnImpact.

W trakcie trwania MakeAnImpact poznasz firmy, ludzi i pszczoły, których praca ma ogromne znaczenie. Przybliżymy Ci organizacje i projekty godne uwagi oraz wspólnie z Wami zaopiekujemy się ulem IT, w którym zamieszka 60 000 pszczół.

Podsumowując, jeśli możesz zmienić pracę na tę, która zrobi różnicę światu, jeszcze raz podrzucamy link do strony MakeAnImpact.

Jeśli zmiana pracy to na razie temat nie dla Ciebie, możesz po prostu wpłynąć na rzeczywistość, wpłacając co łaska na budowę nowych uli :)

Założyliśmy konto na zrzutka.pl - wpłaćcie ile możecie, niech RoiSię budują ule. Niech powstają miejsca, w których pszczoły będą mogły pracować. Niech kwiaty się zapylają, niech powstaje tlen, dużo tlenu! :) Miejmy czym oddychać. Miejmy wpływ!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/vy6rjz

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu