Aplikacje webowe

Magazyny z Flipboarda można już wygodnie przeglądać w przeglądarce

Grzegorz Ułan
Magazyny z Flipboarda można już wygodnie przeglądać w przeglądarce
6

Początek tego procesu przejścia Flipboard do przeglądarki zapowiadałem już Wam przy okazji uruchomienia edytora Magazynów w wersji przeglądarkowej. Jeszcze wtedy nie było możliwości przeglądania ich w przeglądarce. Od wczoraj taka opcja została udostępniona na stronie głównej Flipboard.com. Z kat...

Początek tego procesu przejścia Flipboard do przeglądarki zapowiadałem już Wam przy okazji uruchomienia edytora Magazynów w wersji przeglądarkowej. Jeszcze wtedy nie było możliwości przeglądania ich w przeglądarce. Od wczoraj taka opcja została udostępniona na stronie głównej Flipboard.com.

Z katalogu dostępnych magazynów możemy wybierać z tych najbardziej popularnych, ale co najważniejsze możemy też przeglądać własne.

Podczas przeglądania tych popularnych Magazynów, poszczególne pozycje również są z opcją wzbogacenia naszych własnych kolekcji, wystarczy uruchomić plusa dostępnego obok każdej wiadomości.

Przewijanie newsów odbywa się, albo za pomocą myszki albo spacją z efektami znanymi z mobilnej wersji Flipboard. Przyznam, że to bardzo wygodna opcja do przeglądania newsów w przeglądarce, no i przyjemna dla oka.

Niestety obecna wersja ma duże kłopoty z polskimi znakami z uwagi na specyficzną dla Flipboarda czcionką. Praktycznie nie da się tego oglądać w tej postaci.

Decyzja Flipboarda o swojej obecności w wersji przeglądarkowej to naturalnie też po części efekt zamknięcia Google Readera. Tym sposobem będą chcieli też i dla siebie uszczknąć ten kawałek tortu. Jeśli w przyszłości w całości będzie to ta sama wersja, co ta mobilna, myślę, że ze sporymi szansami na sukces i wyrównaną walkę z Feedly, które w porę przygotowało się na to zamknięcie GR i przygotowało kompletne rozwiązanie w tym temacie włącznie z dostępnością na większość platform systemowych.

Swoje profile z Magazynami możecie skonfigurować pod adresem - https://editor.flipboard.com/, a przeglądać w przeglądarce pod adresem - https://flipboard.com/profile/i_tu_Wasza_nazwa_użytkownika_w_Flipboard.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google Readermagazyny