Mobile

Magazyny od Flipboard na Androida. Wersja przeglądarkowa to świetny pomysł

Grzegorz Ułan
Magazyny od Flipboard na Androida. Wersja przeglądarkowa to świetny pomysł
18

Wczorajsza aktualizacja tej aplikacji przynosi ze sobą dość istotną i przydatną nowość. Mianowicie magazyny, gdzie możemy gromadzić przeglądane materiały. Przydatna na tyle, że ma swoją wersję przeglądarkową. To już nie tylko bookmarklet, ale też edytor i przeglądarka tych magazynów, która może nam...

Wczorajsza aktualizacja tej aplikacji przynosi ze sobą dość istotną i przydatną nowość. Mianowicie magazyny, gdzie możemy gromadzić przeglądane materiały. Przydatna na tyle, że ma swoją wersję przeglądarkową. To już nie tylko bookmarklet, ale też edytor i przeglądarka tych magazynów, która może nam zastąpić inne serwisy do przeczytania na później na komputerze.

Dotychczas korzystałem z mobilnego Feedly, gdzie odczytywałem newsy najczęściej w drodze do/z biura, a te, które chciałem odłożyć do przeczytania na komputerze odznaczałem jako ulubione, zapisując się tym samym w przeglądarkowej wersji.

Magazyny od Flipboard potrafią tak samo, ale dodatkowo pozwalają na skuteczne uporządkowanie tych newsów i późniejsze ich wygodne odczytywanie na komputerze.

Podczas przeglądania newsów wystarczy uruchomić przycisk plusa, umieszczany pod każdym z nich, i dodać do wybranego magazynu. Możemy stworzyć klika tematycznych magazynów i dodawać do nich odpowiadające im materiały. Jak wspomniałem również w przeglądarce, za pomocą bookmarkletu.

W rezultacie na swoim koncie stworzymy coś na kształt Pinterest, tyle że z naszymi magazynami i newsami odłożonymi na później.

W wersji przeglądarkowej możemy edytować swoje magazyny, dodawać nowe, usuwać zmieniać cover każdego z nich, no i co najważniejsze wygodnie przeglądać. Osobiście będę to wykorzystywać do użytku prywatnego, stąd zaznaczyłem odpowiednią opcję, ale jest też możliwość odznaczenia ich jako publiczne i udostępniania ich swoim znajomym.

Bookmarklet do dodania do przeglądarki znajdziecie pod tym adresem, a edytor - editor.flipboard.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu