Mobile

Magazyny od Flipboard na Androida. Wersja przeglądarkowa to świetny pomysł

GU
Grzegorz Ułan
18

Wczorajsza aktualizacja tej aplikacji przynosi ze sobą dość istotną i przydatną nowość. Mianowicie magazyny, gdzie możemy gromadzić przeglądane materiały. Przydatna na tyle, że ma swoją wersję przeglądarkową. To już nie tylko bookmarklet, ale też edytor i przeglądarka tych magazynów, która może nam...

Wczorajsza aktualizacja tej aplikacji przynosi ze sobą dość istotną i przydatną nowość. Mianowicie magazyny, gdzie możemy gromadzić przeglądane materiały. Przydatna na tyle, że ma swoją wersję przeglądarkową. To już nie tylko bookmarklet, ale też edytor i przeglądarka tych magazynów, która może nam zastąpić inne serwisy do przeczytania na później na komputerze.

Dotychczas korzystałem z mobilnego Feedly, gdzie odczytywałem newsy najczęściej w drodze do/z biura, a te, które chciałem odłożyć do przeczytania na komputerze odznaczałem jako ulubione, zapisując się tym samym w przeglądarkowej wersji.

Magazyny od Flipboard potrafią tak samo, ale dodatkowo pozwalają na skuteczne uporządkowanie tych newsów i późniejsze ich wygodne odczytywanie na komputerze.

Podczas przeglądania newsów wystarczy uruchomić przycisk plusa, umieszczany pod każdym z nich, i dodać do wybranego magazynu. Możemy stworzyć klika tematycznych magazynów i dodawać do nich odpowiadające im materiały. Jak wspomniałem również w przeglądarce, za pomocą bookmarkletu.

W rezultacie na swoim koncie stworzymy coś na kształt Pinterest, tyle że z naszymi magazynami i newsami odłożonymi na później.

W wersji przeglądarkowej możemy edytować swoje magazyny, dodawać nowe, usuwać zmieniać cover każdego z nich, no i co najważniejsze wygodnie przeglądać. Osobiście będę to wykorzystywać do użytku prywatnego, stąd zaznaczyłem odpowiednią opcję, ale jest też możliwość odznaczenia ich jako publiczne i udostępniania ich swoim znajomym.

Bookmarklet do dodania do przeglądarki znajdziecie pod tym adresem, a edytor - editor.flipboard.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu