Apple

Kolejna wpadka Apple. Tym razem problemy z baterią ma Macbook Pro

Jakub Szczęsny
Kolejna wpadka Apple. Tym razem problemy z baterią ma Macbook Pro
51

Nowy MacBook Pro był jedną z większych premier mijającego już powoli roku. Choć sprzedaje się całkiem dobrze, to mimo wszystko przez komentatorów wydarzeń w kręgu nowych technologii nie został przyjęty zbyt ciepło. Wszystko przez pozbycie się wielu kluczowych z punktu widzenia portów i słabe uargumentowanie umieszczenia w tym komputerze dotykowego panelu OLED nad klawiaturą. Krytycy nowego MacBooka otrzymują jeszcze jeden argument przeciw temu sprzętowi. Wadliwą baterię.

Apple od pewnego czasu ma spore problemy z bateriami w swoich urządzeniach. iPhone'y 6S na przykład zostały objęte programem wymian tych komponentów z powodu wyłączania się urządzeń w niskich temperaturach. Dokładnie ten sam problem spotkał mnie i mój smartfon, który co ciekawe nie kwalifikował się do programu naprawczego. W przypadku nowego MacBooka Pro, niedogodności w trakcie korzystania z laptopa wynikają głównie z tego, że czas pracy sprzętu jest dosłownie nie do przewidzenia. Jednego dnia sprzęt może naprawdę dobrze zarządzać energią, po to, by nazajutrz wyłączyć się po kilku godzinach normalnego korzystania.

Consumer Reports postanowiło sprawdzić, jak wygląda wydajność baterii Macbooków Pro w trakcie syntetycznych testów. Każdy sprzęt sprawdzano trzy razy: 13-calowy MacBook Pro z Touch Barem wytrzymał kolejno: 16 godzin, 12,75 godziny i.... niecałe cztery w ostatnim teście. Sprzęt bez Touch Bara najdłużej pracował przez 19,5 godziny. W kolejnym teście było to już tylko 4,5 godziny.

Apple pracuje nad software'ową poprawką, która miałaby ustabilizować oczekiwane czasy pracy tych urządzeń. Do tej pory jednak, największą zmianą wycelowaną właśnie w ten problem było... wyrzucenie z macOS wskaźnika pozostałego czasu pracy urządzenia.

Ars Technica wskazuje na to, że problemy nowych MacBooków mogą być spowodowane przez zastosowanie w większych MacBookach dedykowanych układów graficznych. Komputer dynamicznie przełącza się między dedykowanym GPU, a zintegrowaną grafiką i ten mechanizm może nie działać poprawnie. Nie tłumaczy to jednak problemów mniejszych MacBooków, które również cierpią z powodu tych niedogodności.

Klienci Apple, którzy zakupili MacBooka Pro coraz częściej zgłaszają problemy z działaniem baterii w ich urządzeniach. Biorąc pod uwagę skalę zjawiska, można śmiało stwierdzić, że Apple ma bardzo poważny problem. Nie wiadomo, jak zostanie on rozwiązany - może okazać się, że wcale nie można tego naprawić na drodze aktualizacji oprogramowania i należy rozpocząć kolejny program naprawczy. Wysoka jakość sprzętów Apple? To już chyba mit.


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

macbook propro