Felietony

Macbook mnie w końcu dopadł

Grzegorz Marczak
Macbook mnie w końcu dopadł
59

Pisałem ostatnio o moich dylematach związanych z wyborem kolejnego komputera (starty PC ku uciesze mojego starszego syna wyląduje u niego w pokoju). Do ostatniej chwili wahałem się między komputerami Apple a klasycznym laptopami (często sporo tańszymi). Zaryzykowałem i stałem się posiadaczem 15 calo...

Pisałem ostatnio o moich dylematach związanych z wyborem kolejnego komputera (starty PC ku uciesze mojego starszego syna wyląduje u niego w pokoju). Do ostatniej chwili wahałem się między komputerami Apple a klasycznym laptopami (często sporo tańszymi). Zaryzykowałem i stałem się posiadaczem 15 calowego Macbooka Pro. Właśnie mija pierwszy dzień mojej zabawy z nowy urządzeniem i muszę przyznać, że mój strach przed nowym system był nieco na wyrost. Zaraz po uruchomieniu wszystko skonfigurowało się samo (no może oprócz myszki którą musiałem przekonać, żeby działała), podłączyło do internetu i zaktualizowało do najnowszych wersji.

Sama obsługa nowego systemu nie przysparza też zbyt wielu problemów nowemu użytkownikowi - z pomocą przychodzą setki stron o Mac OS oraz video poradników (kilka z nich obejrzałem i od razu wszystko zrobiło się bardziej zrozumiałe). Nie oznacza to, że o nowym systemie wiem już wszystko - opanowałem go do takiego stopnia, że mogę na nim pracować.
Oczywiście są też wkurzające elementy nowego sprzętu - przede wszystkim bardzo chętnie wyrwał bym z klawiatury guzik który ktoś umieścił obok lewego przycisku ALT - przy pisaniu polskich znaków ciągle się mylę i otwiera mi się jakiś dziwne okienko zamiast wstawiać nasze ogonki. Znalazłem jednak sposób na wyłączenie tego guzika z użycia (możliwe, że pozbawiłem się jakichś ciekawych funkcji ale na razie tak pozostanie).

Kolejna sprawa to znalezienie odpowiedniego (to słowo należy podkreślić) zastępstwa dla programów windowsowych takich jak zipy, xdvid playery, winamp, mp3 player itp. Wprawdzie wszędzie można znaleźć programy o takich funkcjonalnościach - ale który wybrać, który jest najlepszy ?. Niestety fora dyskusyjne w kwestii wyboru oprogramowania nie są tak pomocne - im więcej dyskutantów na dany temat tym więcej różnych opinii.

Podsumowując, z zakupu jestem zadowolony - system miło mnie zaskoczył i chyba wiem nawet jak go obsługiwać - na szczegóły i detale przyjdzie czas później.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

antywebApplemacbook pro