Moje przemyślenia

Co się zmieniło przez ostatnie 25 lat - czy naprawdę niewiele ?

Grzegorz Marczak
66

Podczas spotkania Aula Polska współorganizowanego przez Artura Kurasińskiego, miała miejsce bardzo ciekawa i dość kontrowersyjna prezentacja Janka Rychtera. Otóż Janek przedstawił w swojej prezentacji tezę, że przez ostatnie 25 tak naprawdę niewiele się zmieniło jeśli chodzi o technologię...

Podczas spotkania Aula Polska współorganizowanego przez Artura Kurasińskiego, miała miejsce bardzo ciekawa i dość kontrowersyjna prezentacja Janka Rychtera. Otóż Janek przedstawił w swojej prezentacji tezę, że przez ostatnie 25 tak naprawdę niewiele się zmieniło jeśli chodzi o technologięGeneralnie uważam, że prezentacja Janka była znakomita - i szczerze żałuję, że po raz kolejny nie udało mi się dojechać na Aulę (chętnie był podyskutował z przedstawioną w prezentacji opinią).

Co do samej teorii to w wielu miejscach zgadzam się z prezentującym - faktycznie przez ostatnie lata jeśli chodzi o technologię przełomowych (ważne jest odróżnienie przełomowych zmian od ewolucji i rozwoju) zmian tak wiele nie było.

Nie można jednak nie zauważyć technologi które się pojawiły i wpłynęły znacząco na otoczenie. Jedną z nich z której nagminnie korzystam i która moim zdaniem zrewolucjonizowała komunikację jest VOIP. Nie wiem kiedy dokładnie się narodził ale na pewno nie 25 lat temu. Gdybym miał jednak wymienić więcej niż kilka "rewolcyjnych" zmian w technologii to chyba faktycznie miał bym problem.

Wprawdzie wykorzystujemy to co kiedyś było wynalezione w inny lepszy sposób, jesteśmy bardziej innowacyjni i "wyciskamy" więcej z tego co już mamy.

Bardzo jestem ciekawy waszych opinii na ten temat oraz tego co wy uważacie za "dużą" czy też "rewolucyjną" zmianę w technologiach?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu