Apple

Modularny i rewolucyjny Mac Pro - Apple zapowiada go na 2019

AL
Albert Lewandowski
8

Apple ma naprawdę dobrze zorganizowane portfolio sprzętów z najwyższej półki. Teraz skupimy się na modelach przeznaczonych przede wszystkim dla profesjonalistów, czyli komputerach Mac Pro, których ostatnia generacja, wprowadzająca poważne zmiany, zadebiutowała w 2013 roku.

Cierpliwość niezbędna

Według najnowszych raportów, nowa wersja Maca Pro pojawi się oficjalnie dopiero w 2019 roku, jednak przedstawiciele firmy mówią, że warto czekać. Niestety, na chwilę obecną nie mamy jakichkolwiek informacji na temat specyfikacji. Trudno by było jednak oczekiwać, aby tak wcześnie pojawiły się doniesienia na ten temat.

Na razie wiemy, że Apple stworzyło specjalny zespół Pro Workflow, którego zadaniem jest pokierowanie rozwojem nowego komputera. Producent uznał, że nie ma sensu skupiać się na wirtualnych celach, zwiększaniu wydajności w mniej istotnych obszarach czy stawianiu na mało znaczące technologie. Tym razem największy wpływ na powstawanie tego sprzętu mają mieć jego potencjalni użytkownicy.

Profesjonalności w centrum uwagi

Mac Pro to produkt drogi, który wybierają osoby pracujące na nim i oczekujące wysokiej wydajności, niezawodności oraz czegoś dostosowanego dokładnie pod nich. Można kupić tańsze stacje robocze, jednak nie bez powodu ta grupa urządzeń z logo jabłka cieszy się niesłabnącą popularnością. Teraz zaangażowano do pomocy grafików, osoby zajmujące się montażem filmów, fotografów, profesjonalistów od dźwięku, aby wskazali największą słabości projektu. Równocześnie pomagają w poprawianiu samych aplikacji.

Te wskazówki są uwzględniane także dla iMac Pro, jednak obecnie Mac Pro staje się powoli coraz gorętszym tematem. Warto dodać, że Apple obiecuje modularną budowę. Niestety, nie do końca wiadomo o co chodzi, chociaż możliwości są tylko dwie. Pierwsza z nich zakłada wolne miejsce we wnętrzu na dodatkowy dysk, karty graficzne czy interfejsy audio, druga natomiast wsparcie dla dużej liczby peryferiów, np. kart graficznych podłączanych przez port Thunderbolt 3.

Sam nie mogę doczekać się premiery nowego Mac Pro. Wydaje się, że Apple znowu pokaże rywalom, jak się tworzy bezkompromisowy sprzęt dla profesjonalistów – moim zdaniem w tym nie mają sobie równych.

źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: