Polska

Telepolis.pl przejęte przez porównywarkę finansową

Grzegorz Ułan
Telepolis.pl przejęte przez porównywarkę finansową
3

Jak przed chwilą poinformował na swoich stronach Telepolis.pl, serwis w całości został przejęty przez porównywarkę usług finansowych i ubezpieczeniowych Comperia.pl. Kwota transakcji to 2,55 mln złotych. Wprawdzie to na razie umowa przedwstępna, ale właściwa finalizacja ma nastąpić już 30 czerwca...

Jak przed chwilą poinformował na swoich stronach Telepolis.pl, serwis w całości został przejęty przez porównywarkę usług finansowych i ubezpieczeniowych Comperia.pl.

Kwota transakcji to 2,55 mln złotych. Wprawdzie to na razie umowa przedwstępna, ale właściwa finalizacja ma nastąpić już 30 czerwca tego roku. Z udostępnionych statystyk Google Analytics wynika, że w kwietniu odwiedziło ten serwis ponad milion unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali blisko 4 mln odsłon, jest to więc łakomy kąsek dla nowego właściciela.

Z tego, co mówi prezes Comperia.pl, Pan Bartosz Michałek, przejecie Telepolis to zaczątek kolejnego projektu, który dzięki niemu chcą zrealizować, czyli porównywarka usług telekomunikacyjnych.

Uruchomienie sprzedaży produktów pozabankowych, począwszy od wdrożenia porównywarki usług telekomunikacyjnych, planujemy, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jesienią bieżącego roku. Transakcja z Telepolis.pl to kolejny etap realizacji celów strategicznych Comperii. Na rynku widzimy coraz silniejszy trend łączenia usług finansowych z telefonią mobilną. Przewidziawszy go odpowiednio wcześnie, jesteśmy przygotowani do działania. Przejmując serwis Telepolis.pl, zyskujemy dostęp do szerokiej bazy użytkowników, która stanowi grupę docelową Comperii. Niewątpliwą wartością jest również jego wysoka jakość merytoryczna i wizerunek opiniotwórczego medium w branży telekomunikacyjnej. Dlatego serwisem dalej będzie kierować dotychczasowa kadra zarządzająca.

Dotychczasowy zespół, pracujący nad Telepolis, zostaje więc na swoich stanowiskach, a zdobyte środki zamierzają przeznaczyć na nowe osoby, usługi i funkcje w serwisie. Pozostaje pogratulować tej inwestycji i życzyć kolejnych sukcesów. Brawo!:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu