20

Lotto Online – jak legalnie grać przez sieć?

Możliwość składania zakładów online w Lotto to była długo wyczekiwana nowość od Totalizatora Sportowego. Udało się to im w końcu dwa lata temu, dziś postanowiłem sprawdzić, jakie możliwości oferuje teraz TS w Lotto Online.

Lotto Online – jakie funkcje oferuje portal?

Lotto Online zostało udostępnione na początku grudnia 2018 roku wraz z uruchomieniem pierwszego legalnego kasyna w sieci Total Casino.

Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego tak zaanonsował wtedy ten debiut:

Ten wielki krok w kierunku spełniania potrzeb klientów oznacza digitalizację oraz wdrożenie innowacyjnych i nowoczesnych narzędzi sprzedaży produktów online, a także zwiększenie przychodów Totalizatora Sportowego, a co za tym idzie, także większe środki przekazywane na rozwój sportu i kultury. Pamiętajmy, że jest to początek bardzo ważnego procesu dalszego rozwoju naszych usług. Realizując go, będziemy się uważnie wsłuchiwać w opinie naszych graczy.

Jakie możliwości dziś są już dostępne na stronach LOTTO? Na początek, aby móc zacząć korzystać z serwisu i stawiać zakłady musimy najpierw założyć konto i potwierdzić swoją tożsamość i pełnoletność. Na początku możliwe to było tylko poprzez wykonanie zdjęcia dokumentu tożsamości (zdjęcia są usuwane po pozytywnym przejściu weryfikacji), teraz dzięki usłudze mojeID swoją tożsamość możemy potwierdzić logując się do jednego z następujących banków:

 • PKO Bank Polski
 • Inteligo
 • ING Bank Śląski
 • Bank PKO
 • Banki Spółdzielcze

Po założeniu kont możemy zacząć grać. Do wyboru mamy 9 gier, na początek były to tylko zakłady online w Lotto, Lotto Plus, Mini Lotto i Eurojackpot, teraz list gier przedstawia się następująco:

 • Lotto
 • Eurojackpot
 • Keno
 • Szybkie 600
 • Multi Multi
 • Ekstra Pensja
 • Mini Lotto
 • Kaskada
 • Super Szansa

Każda gra jest dokładnie opisana wraz z informacją o puli nagród oraz z datą i godziną następnego losowania. Na dedykowanej dla każdej z gier stronie możemy wybrać jedną z wszystkich dostępnych opcji i tak dla przykładu – w głównych zakładach Lotto możemy zadecydować, którym systemem liczbowym gramy, czy na chybił trafił czy sami wybieramy liczby albo czy te same liczby chcemy obstawiać w następnym losowaniu. Jest też opcja włączenia subskrypcji, wtedy automatycznie i już bez naszego udziału nasz los uczestniczy w kolejnych losowaniach.

Jeden zakład na podstawowy system 6-liczbowy kosztuje 3 zł, ale możemy dodawać po kilka zakładów na jedno losowanie. Z kolei zakład w systemie 12-liczbowym kosztuje 3 696,00 zł.

Lotto online ze smartfona? Proszę bardzo!

We wszystkie wymienione wyżej gry możemy zagrać również na smartfonie z Androidem lub iOS na pokładzie. Wersję na Androida możemy pobrać tylko bezpośrednio ze strony Lotto, w formie pliku .apk.

Jakie metody płatności wspiera Lotto Online?

Przed złożeniem jakiegokolwiek zakładu musimy zasilić Konto Gracza środkami pieniężnymi. Minimalna kwota to 10 zł, a maksymalnie możemy zdeponować 50 000 zł. Wpłaty można dokonać kartą kredytową/debetową i przelewem bankowym za pomocą bramki płatniczej Dotpay, ale jest też opcja zasilenia konta przy pomocy BLIKA.

Należy tu pamiętać, że w przypadku włączenia subskrypcji na przykład przy zakładach LOTTO, środki na kolejne losowania będą pobierane z Konta Gracza automatycznie, aż do ich wyczerpania lub do momentu wyłączenia subskrypcji.

Lotto online, czyli e-kupon w miejsce „papierka”

W przypadku wygranej do kwoty 2 280 zł, nie musimy udawać się do kolektury z papierowym kuponem, jak w w przypadku tradycyjnej formy składania zakładów. Nagroda zostanie nam przelana na Konto Gracza na podstawie wygranego e-kuponu. Środki te możemy przeznaczyć na kolejne zakłady lub przelać na swoje konto bankowe.

Wygrane powyżej kwoty 2 280 zł można odebrać w jednym z 17 oddziałów Totalizatora Sportowego. 10-procentowy podatek od takiej wygranej będzie potrącany przy wypłacie tych środków.

Lotto online vs kolektutra – co lepsze?

To już powinna być subiektywna i indywidualna ocena, ale osobiście wydaje mi się, że są gracze, którzy od lat przyzwyczaili się już do tradycyjnej formy składania kuponów w kolekturach, dla części z nich zawsze lepsze i wygodniejsze będzie pozostanie przy tej formie. Lotto Online będzie dobrą opcją dla osób, dla których aktywność w sieci jest codziennością, dokonują w niech zakupów czy korzystają z bankowości elektronicznej i e-kupony w zakładach Lotto są dla nich po prostu kolejną z tych aktywności na liście.