Spotify

Logowanie kontem Google w Spotify już dostępne, ale lepiej tego nie robić. Przynajmniej póki co

Kamil Świtalski
29

Cenicie sobie wygodę i jedno konto, by logować się wszędzie? Mam dla was dobre wieści, Spotify pozwala teraz zalogować się za pomocą konta Google.

Nie jestem fanem logowania się do jakichkolwiek usług za pośrednictwem kont z Google, Facebooka czy nawet Apple ID. Niby są wygodniejsze, teoretycznie też zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa. Mimo wszystko sam zawsze widzę zestaw problemów po tym, gdy jedno z kont zostanie zhakowane, a reszta problemów zaczyna się nawarstwiać. Zwyczajnie wszystko sypie się jak domino. Ale nie dziwi mnie popularność takich rozwiązań — w końcu nie trzeba tworzyć nowych kont, nie trzeba generować kolejnych unikalnych haseł które trzeba bezpiecznie składować, jedno kliknięcie i gotowe. Twórcy Spotify doskonale o tym wiedzą, dlatego od dawna usługa oferuje logowanie z Facebookiem, od niedawna także z Apple, a teraz dodaje również Google. Ale jeżeli zechcecie skorzystać z tej opcji, to — pomijając już kwestie bezpieczeństwa i łańcucha problemów przy chęci usunięcia jednego z kont — warto podejść do niej ostrożnie. Przynajmniej do czasu, aż będzie dostępna na każdym urządzeniu.

Na tę chwilę opcję zalogowania się z Google widzę na komputerze i smartfonie z Androidem, ale — przynajmniej u mnie — nie dotarła jeszcze na iOS. W przypadku konta "googlowskiego" w Spotify, takie przypadki wymagają resetu hasła i "podmianki" loginu, co generuje dodatkowe kłopoty. Ponadto warto mieć na uwadze, że na tę chwilę nie można połączyć konta Spotify z kontem Google (tj. scalić ich) dla łatwiejszego logowania, jeżeli korzystamy z różnych adresów e-mail.

Teraz możesz połączyć istniejące konto z kontem Google.

Jeśli Twój adres e-mail w Spotify jest taki sam jak adres e-mail na koncie Google, wyświetlony zostanie monit o zalogowanie się przy użyciu adresu e-mail i hasła.

Jeśli Twój adres e-mail w Spotify różni się od adresu e-mail na koncie Google, aby zarejestrować się przez Google musisz utworzyć nowe konto.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu