Świat

Live Mesh kontra mobileMe dla Maków?

Grzegorz Marczak
12

Jako użytkownik Maka, zaczynam coraz częściej rozglądać się za usługami synchronizacji oraz przechowywania online moich danych. W Pierwszych krokach przetestowałem mobileMe, które teoretycznie spełnia wszystkie moje oczekiwania i jest można by powiedzieć integralną częścią systemu Mac OS. Niestety w...

Jako użytkownik Maka, zaczynam coraz częściej rozglądać się za usługami synchronizacji oraz przechowywania online moich danych. W Pierwszych krokach przetestowałem mobileMe, które teoretycznie spełnia wszystkie moje oczekiwania i jest można by powiedzieć integralną częścią systemu Mac OS. Niestety wydajność tej usługi oraz inne błędy (które już podobno są poprawione) w moich oczach dyskwalifikują mobileme, szybciej chyba wysłał bym dane do kogoś pocztą niż przesłał je na serwery apple.

Potrzeba jednak pozostaje dlatego jeszcze dziś mam zamiar przetestować Live Mesh od Microsoftu (właśnie usługa została upubliczniona na wszystkie kraje a na dodatek obsługuje teraz urządzenia z systemem MacOS 10.5.1 i w górę).


Live Mesh ma być platformą, dzięki której wszystkie nasze urządzenia będą mogły wymieniać się informacjami, informacje te będziemy mogli synchronizować z jeszcze innymi urządzeniami oraz będziemy mogli udostępniać je innym osobom (w pakiecie dostajemy 5GB przestrzeni w Live Mesh) itp.
W chwili obecnej usługa działa nadal testowo ale widać, że Microsoft bardzo aktywnie ją rozwija. Powiększa listę kompatybilnych urządzeń, pracuje nad wydajnością oraz co dla mnie najważniejsze otwiera się na nowe system takie jak OS maka.

Na chwilę obecną użytkownicy maków będą mieli dość ograniczoną funkcjonalność Mesh ale jeśli tylko wydajność tej usługi będzie lepsza niż mobileme to z pewnością będę jednym z bardziej aktywnych testerów.

Ciekawy jestem z jakich usług wy korzystacie do przechowywania i synchronizacji danych?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftApple