Świat

Listy użytkowników do śledzenia na Twitterze

Grzegorz Marczak
7

Rejestrując się pierwszy raz na Twitterze, możemy poczuć się nieco samotni - nikogo nie obserwujemy nikt nas nie obserwuje itd.. Wprawdzie możemy rozpocząć mozolny proces szukania osób, które warto obserwować lub też naszych znajomych ale nie wszyscy mają tyle animuszu i chęci aby to robić. Kolejna...

Rejestrując się pierwszy raz na Twitterze, możemy poczuć się nieco samotni - nikogo nie obserwujemy nikt nas nie obserwuje itd.. Wprawdzie możemy rozpocząć mozolny proces szukania osób, które warto obserwować lub też naszych znajomych ale nie wszyscy mają tyle animuszu i chęci aby to robić. Kolejna sprawa - dodając jedynie samych znajomych nie możemy też liczyć na to, że dotrą do nas te wszystkie hot newsy, o których tyle się mówi we wszystkich wzmiankach na temat Twittera.

Z rozwiązaniem tego "problemu" przychodzi serwis tweepml.org, miejsce w którym możemy stworzyć listy użytkowników Twittera a każdy internauta jednym kliknięciem może dodać wszystkie osoby z listy do obserwowanych. Listy w serwisie tworzy się bardzo prosto dlatego też tweepml szybko zapełnia się nowymi zestawieniami takimi jak 20+ Brilliant People in Technology, Top Influential Women On Twitter, Newspaper journalists in the UK itd.Jeśli chcecie wypróbować jak działa tweepml polecam test na liście, którą przed chwilą stworzyłem Polish Users - Internet and Technology, powstałą ona głównie na bazie osób, które obserwuję (ale nie gwarantuje, że wszystkie osoby z listy są aktywnymi użytkownikami Twittera).

Wydaje mi się, że tweepml to bardzo dobry pomysł, szczególnie dla nowych (ale i nie tylko) użytkowników tego serwisu. Jest tylko jedno ale, kiedy rozpędzimy się za bardzo z dodawaniem nowych osób do śledzonych to za chwilę boleśnie odczujemy brak możliwości tworzenia grup znajomych na Twitterze. Z tym problemem dość dobrze sobie radzą różnego rodzaj aplikacje desktopopwe dostępne dla Twittera - i jeśli znajdziecie się w potrzebie pogrupowanie obserwowanych to polecam korzystać właśnie z takich narzędzi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twittermikroblogi