Świat

Video streaming z telefonu iPhone

Grzegorz Marczak
Video streaming z telefonu iPhone
8

Nagrywanie krótkich filmów przy użyciu telefonu komórkowego staje się coraz bardziej popularne. Telefon zawsze mamy pod ręką co daje nam możliwość sfilmowania nawet najbardziej nieoczekiwanych wydarzeń. Popularność kręcenie filmów przez telefon komórkowy zauważyły takie serwisy jak Qik.com - dzię...

Nagrywanie krótkich filmów przy użyciu telefonu komórkowego staje się coraz bardziej popularne. Telefon zawsze mamy pod ręką co daje nam możliwość sfilmowania nawet najbardziej nieoczekiwanych wydarzeń.

Popularność kręcenie filmów przez telefon komórkowy zauważyły takie serwisy jak Qik.com - dzięki Qik możemy nagrywać z naszej kamery film bezpośrednio w serwisie. Tak zwany streaming video stał się bardzo popularny wśród niektórych zagranicznych blogerów, którzy na przykład nagrywają całe wywiady dzięki Qik.com.Do tej pory Qik,com i podobne serwisy nie obsługiwały telefonu iphone - ale niedługo ma się to zmienić. W przyszłym miesiącu qik ma zaprezentować wersję testową dzięki której będziemy mogli robić streaming video bezpośrednio z iphona.

Warto dodać, że Qik to nie jedyny serwis który zapowiedział wprowadzenie tego typu usługi dla iphona - jego konkurencją ma być serwis flixwagon.com

Niestety streaming video z telefonu komórkowego ma też swoje wady. Pierwszą z nich w naszym kraju będzie kosz transmisji informacji, kolejna sprawa to prędkość transmisji - nie wiem czy będziemy w stanie cokolwiek nagrać bez 3G. Oczywiście zawsze możemy korzystać z Wifi ale to już znacznie ogranicza miejsce a w których możemy korzystać z serwisów takich jak qik.

Od siebie mogę dodać, że w moich testach iphona przy nagrywaniu filmów telefon ten sprawia się zaskakująco dobrze. Do nagrywania filmów korzystam z programu iphone video recorder (wersja 1.2.3) Wprawdzie nagrania mają prędkość tylko 15 klatek na sekundę, a obraz jest o maksymalnej rozdzielczości 320x416, mimo to obraz prezentuje się naprawdę dobrze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneiphone 3g