Świat

Lifestreaming na MyblogLog.

Grzegorz Marczak
Lifestreaming na MyblogLog.
1

MyBlogLog uruchomił niedawno nową funkcjonalność o nazwie MyBlogLog Topics. Topics to coś na kształt meta tagu który grupuje wszystkie aktywności osób opisanych tym tagiem i przedstawia je w formie listy. Otrzymujemy w ten sposób funkcjonalność zbliżoną do na przykład tego co jest w flaker.pl. Mo...

MyBlogLog uruchomił niedawno nową funkcjonalność o nazwie MyBlogLog Topics. Topics to coś na kształt meta tagu który grupuje wszystkie aktywności osób opisanych tym tagiem i przedstawia je w formie listy. Otrzymujemy w ten sposób funkcjonalność zbliżoną do na przykład tego co jest w flaker.pl.

Możliwość śledzenia w Mybloglog tego co roimy w internecie daje nam wprowadzony wcześniej nowy profil użytkownika w którym możemy definiować z jakich serwisów będą pobierane informacje o nas i naszych aktywnościach.Poprzez wprowadzenie tak zwanych Topics mybloglog wprowadził tak naprawdę funkcjonalność serwisów typu Lifestreaming (flaker, FriendFeed), nie wiem czy jest to dobry krok. Wolałbym aby serwis ten skupił się na rozbudowie podstawowej funkcjonalności, chociaż nie można nie zauważyć potencjału 300 tysięcy zarejestrowanych blogów.

Pytanie tylko czy to co robi teraz mybloglog jest najlepszą metodą na spożytkowanie tego potencjału ? Spróbowałem dodać do RSS-ów topic "web 2.0" - niestety bełkot jaki dostał się do mojego czytnika nie był w żaden sposób ciekawy ani użyteczny. Wprawdzie funkcjonalność zawsze można poprawić ale czy naprawdę warto ją wprowadzać do tego typu serwisów ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

flakerLifestreamingFriendFeed