LG

Telefon marzeń dla gadżeciarzy. Oto koncept LG, który mocno intryguje

Jakub Szczęsny
Telefon marzeń dla gadżeciarzy. Oto koncept LG, który mocno intryguje
7

Czy LG radzi sobie dobrze na rynku smartfonowym? Cóż, nie można tak powiedzieć. Właściwie, to powiedzieć, że radzi sobie dobrze to po prostu skłamać. Według mnie to w wielu przypadkach niedoceniany producent, który ma za sobą sporo udanych smartfonów. Jedyne, co im doskwierało to... słaba sprzedaż. I w sumie nie spodziewam się, że koncept modelu z elastycznym wyświetlaczem byłby w stanie to zmienić.

LG złożyło patent do WIPO i CNIPA (World Intellectual Property Organization oraz China National Intellectual Property Administration), w którym opisuje budowę swojego nowatorskiego urządzenia mobilnego, w którym zastosowano wysuwany, zwijany ekran. Elastyczne wyświetlacze w "eksperymentalnym" portfolio LG znajdują się już od dawna - ten projekt byłby zasadniczo pierwszym poważnym podejściem do ich kwestii.

Czytaj więcej: LG G8S ThinQ w cenie, w której warto go kupić

Wygląda na to, że hipotetyczny telefon od LG byłby w stanie zaoferować ekran "naciągany" na obudowę oraz taki, który można wysunąć z urządzenia i położyć go płasko np. na biurku czy stole. Let's Go Digital stworzyło na podstawie pozyskanych grafik koncept, który obrazuje nam, w jaki sposób mógłby wyglądać taki smartfon. Cóż, według mnie nie wygląda on źle, aczkolwiek trudno mi uwierzyć w to, że LG pokusi się o stworzenie tak śmiałego projektu.

To nie jest odpowiedni czas dla LG

LG eksperymentowało już lata temu na rynku smartfonowym - subtelnie wygięte modele, moduły (tzw. "Friends") to tylko kilka przejawów innowacyjności w obozie "mniejszych Koreańczyków". Od pewnego czasu widać, że LG poświęca urządzeniom mobilnym znacznie mniej uwagi i godzi się z tym, że nie gra pierwszych skrzypiec na tym rynku.

Przy okazji tekstów dotyczących patentów zawsze staram się podkreślać, że złożenie takiego dokumentu nie jest deklaracją stworzenia urządzenia, które korzysta z zaproponowanych rozwiązań. Wielokrotnie opisywaliśmy przecież takie patenty, których producenci nie wykorzystywali. Nie inaczej może być z LG, które nie jest aktualnie w takiej formie, która pozwalałaby przedsiębiorstwu tworzyć tak śmiałe (i jednocześnie drogie) telefony komórkowe.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu