Lenovo

Chętnie zamienię moje dwie konsole na taki jeden komputer!

Kamil Świtalski
Chętnie zamienię moje dwie konsole na taki jeden komputer!
30

Na tegorocznych targach E3 firma Lenovo zaprezentowała tegoroczne komputery z serii Legion. Silne bestie tworzone głównie z myślą o graczach miałem okazję zobaczyć i sprawdzić osobiście. Czym tym roku chce nas do siebie przekonać marka?

Komputery dla graczy to jedna z najbardziej skomplikowanych gałęzi sprzętu elektronicznego. Przede wszystkim dlatego, że w dzisiejszych czasach trudno jednoznacznie zdefiniować "gracza" — mówimy tutaj o stereotypie człowieka w przetłuszczonych włosach który dniami i nocami zagrywa się w ulubione produkcje? Matki która w wolnych chwilach oddaje się ulubionemu hobby? A może e-sportowcowi: profesjonaliście, dla którego jest to sposób na życie? Dlatego też marki które zabierają się za tworzenie sprzętu "dla graczy" mają wyjątkowo twardy orzech do zgryzienia. Lenovo i ich Legion jest stosunkowo świeżą pozycją na rynku, ale przez ostatnie miesiące udowodnili, że odrobili pracę domową: znają rynek i wiedzą jak zaspokoić potrzeby użytkowników. A ich najświeższa linia komputerów jest tego idealnym przykładem.

Najnowsze komputery Lenovo Legion pierwszy raz mieli szansę zobaczyć uczestnicy targów E3. Niestety — sam nie miałem możliwości stawić się tam osobiście, ale kilka dni po ich zakończeniu Lenovo zaprezentowało je także w Europie. Dlatego na gorąco wracam do was z zestawem informacji i zestaw zdjęć!

Lenovo Legion Y730

High-endowe rozwiązanie dla graczy, którzy cenią sobie przenośne sprzęty. Linia Y730 to zestaw komputerów z najwyższej półki, które dostępne są w wariantach 17 oraz 15 cali (IPS, Full HD). Mimo różnic w rozdzielczości, łączy je wysoka jakość wykonania z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, zadbanie o dodatkowe klawisze które możemy przyporządkować wybranym przez nas funkcjom. I kiedy jesteśmy już przy dostosowywaniu komputera — trudno też przegapić podświetlaną wybranym przez nas kolorem (lub zestawem kolorów) klawiaturę z Corsair iCue RGB, którą wykorzystano przy projekcie. Całość napędzają procesory Intel Core i7 8. generacji u boku których znalazło się miejsce dla GeForce GTX 1050 Ti. Ponadto mówimy tutaj o malutkich ramkach (6,7 mm) i 48% cieńszej, 55% lżejszej i 10% cichszej konstrukcji niż miało to miejsce w poprzednich modelach. Nie zabrakło także wsparcia dla technologii Dolby Atmos.

Komputer w każdym z widocznych na zdjęć wariantów wywarł na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie — anodowane ciemne aluminium prezentuje się z klasą i, zgodnie z tym co wykazało badanie rynku — firma zadbała o możliwie jak najbardziej oszczędny projekt, bowiem najwyraźniej gracze lubią dostać "płótno", które sami ozdobią według własnego widzimisię. Pozytywnym zaskoczeniem okazał się także gładzik — chociaż sam nie należę do największych miłośników całego pakietu gniazd w tylnej części komputera, ale to już pewnie kwestia indywidualności. Jak widać też na załączonych obrazkach — zadbano o jak najbardziej efektywne chłodzenie. Wentylatorów tam pod dostatkiem!

Komputery trafią do sklepów we wrześniu.

Lenovo Legion Y530

Ten laptop to półka niżej — choć też jest 17% cieńszy, 28% lżejszy i 10% cichszy od swojego poprzednika. Od wejścia jednak widać, że to sprzęt z nieco niższej półki. Klawiatura, owszem, jest podświetlana -- ale wyłącznie na biało. Efektowne aluminium zastąpiło zaś wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Mówimy tu o 15-calowych ekranach (IPS, Full HD). W środku znajdziemy te same podzespoły — chociaż warto zaznaczyć, że w obu modelach możemy też wybrać warianty z procesorem Intel Core i5-8300H i innymi wariantami kart graficznych: NVIDIA GeForce GTX 1050 lub NVIDIA GeForce GTX 1060. Premiera komputera — jeszcze w czerwcu!

Lenovo Legion C730 i T730

Poza laptopami, nowa linia Lenovo Legion to także urządzenia stacjonarne. Oba modele to "towery" — choć drugiemu z nich zdecydowanie bliżej do "kostki". Firma zadbała o to, aby łatwo je można było przenosić — stąd znalazło się tam miejsce dla rączek, którymi wygodnie je chwycimy.

Pierwszy z modeli to wspomniana już kostka — stosunkowo nieduża, podświetlana od środka kolorowymi diodami. Możemy w nich liczyć na procesory Intel Core i7 8. generacji, do 32 GB pamięci RAM oraz układy Nvidia GeForce GTX 1060. Nie zabrakło też wsparcia dla Dolby Atmos.

Lenovo Legion T730 to już typowa wieża -- wygląda dostojnie i przyciąga uwagę zamontowanymi we wnętrzu ledami RGB. W kwestii podzespołów, podobnie jak w laptopach, możemy liczyć na te same konfiguracje, chociaż tutaj znalazło się miejsce dla wpięcia dwóch dysków (SSD lub SATA HDD). To model, który określany jest w firmie mianem e-sportowej bestii.

Oba stacjonarne modele trafią na półki sklepowe w sierpniu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu