Smartfony

Smartfon dla graczy ma dwa wentylatory. To o dwa więcej, niż niektóre komputery

Kamil Świtalski
Smartfon dla graczy ma dwa wentylatory. To o dwa więcej, niż niektóre komputery
5

Lenovo oficjalnie zapowiedziało swój gamingowy smartfon Legion Phone Duel 2. Co musicie o nim wiedzieć?

Kilka dni temu głośno już było na temat Lenovo Legion Phone Duel 2. Niestety, niekoniecznie z dobrych pobudek — zasłynął on przede wszystkim jako spektakularnie łamiący się sprzęt, czym wzbudził spore zainteresowanie internautów. Jak zawsze takie historie nie przechodzą bez echa, ale teraz już poznaliśmy sprzęt oficjalnie i można napisać o nim coś więcej niż wieści z przecieków oraz pokaz spektakularnego łamania sprzętu. A jest o czym pisać — bo gamingowe smartfony najwyraźniej rosną w siłę, to kolejny obok Asus ROG Phone 5 sprzęt który chce zachwycać możliwościami.

Lenovo Legion Phone Duel 2 - wszystko co musisz wiedzieć o najnowszym smartfonie gamingowym

W czasach w których doczekaliśmy się komputerów bez jakiegokolwiek wiatraka - smartfon wyposażony w dwa wentylatory brzmi dość abstrakcyjnie. Ale realia są takie, że coraz więcej smartfonów na rynku oferuje więcej pamięci RAM, niż wiele komputerów z których użytkownicy na całym świecie korzystają na co dzień. Legion Phone Duel 2 sporo rzeczy zapożyczył od swojego poprzednika — w tym charakterystyczną wysuwaną kamerkę do selfie oraz dwa porty USB typu C. Sam projekt zresztą jest dość charakterystyczny i trudno go pomylić z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku.

Legion Phone Duel 2 napędza Snapdragon 888 i podobnie jak przywołany wyżej Asus ROG Phone 5 — zaoferuje aż do 18 GB pamięci RAM LPDDR5. Ponadto użytkownicy mogą liczyć nawet na 512GB szybciej pamięci na dane oraz najnowszą wersję nakładki Lenovo - ZUI 12.5, działającej w oparciu o Androida 11. Smartfon wyposażony został w 6,92" ekran OLED o rozdzielczości 2460 x 1080 pikseli, który zaoferuje odświeżanie 144 Hz oraz jasność do 1300 nitów.

Charakterystyczna kamerka do selfie zaoferuje matrycę 44-megapikselową matrycę, główne aparaty to 64-megapikselowa matryca o 16 MP w przypadku obiektywu ultraszerokkątnego. Dzięki dwóm portom USB typu C i szybkiemu ładowaniu, oba akumulatory o pojemności 2750 mAh symultanicznie można będzie naładować nawet w 30 minut. Producent urządzenia zapewnia, że w pełni naładowany smartfon pozwoli nawet na osiem godzin nieprzerwanej zabawy. A skoro mowa o 2021, to — jak lwia część urządzeń na rynku — tutaj również nie zabrakło łączności 5G. Jest także wsparcie dla dual SIM.

W kwestii typowych rozwiązań "dla graczy" — patrząc na to urządzenie trudno je pomylić z inną kategorią sprzętową. Spora w tym zasługa kolorowego tyłu z logiem LEGION, a ponadto gdy trzymamy smartfon w pozycji poziomej — to na krawędziach urządzenia znalazły się przyciski funkcyjne służące jako triggery.

Jest na bogato, a co z ceną? No tutaj bez większego zaskoczenia. Wersja z 16 GB RAM, 512 GB pamięci na dane to koszt około 999 euro, wariant z 12 GB / 256 GB będzie o 200 euro tańszy. Smartfon zadebiutuje na rynku chińskim jeszcze w kwietniu, w przyszłym miesiącu ma trafić do Europy. Polska cena oraz data premiery Lenovo Legion Phone Duel 2 nie są jeszcze znane.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu