Seriale

Nadchodzi finał najlepszego serialu o mutantach

Konrad Kozłowski
Nadchodzi finał najlepszego serialu o mutantach
8

Okres wakacyjny nie jest czasem licznych premier, ale dzięki temu mamy więcej czasu na te najlepiej zapowiadające się tytuły. Do nich z pewnością należy trzeci i ostatni sezon serialu Legion, który jest wręcz pozycją obowiązkową.

Ostatnie lata należą do naprawdę udanych, jeśli chodzi o ekranizacje komiksów. Fani takowych produkcji po pierwsze nie mogą narzekać na niedobór nowych tytułów, a po drugie spora część z filmów i seriali prezentuje naprawdę dobry poziom. W niektórych przypadkach można też powiedzieć o bardzo dobrej jakości i do grona takich projektów licza się serial stacji FX, pt. Legion nadawany w Polsce na FOX.

Trwający ponad godzinę pierwszy odcinek Legionu to bardzo udana i skrupulatna intryga wymierzona w widza każdego typu. Niezależnie od tego, czy nazwę tę słyszycie po raz pierwszy i kojarzy Wam się przede wszystkim z zespołem konkretnych ludzi, czy doskonale wiecie kim jest główny bohater i czego się można spodziewać po tej produkcji — oprawa wizualna, dźwiękowa, a przede wszystkim opowiadana historia nie pozwalają zrezygnować z kontynuowania seansu ani po pierwszych 10 minutach, ani po kolejnych 50.

3. sezon "Legionu" to ostatni sezon. Dlaczego?

Tak pisałem o debiutanckim odcinku Legionu ponad dwa lata temu. Od tamtej chwili niewiele się zmieniło, ponieważ serial utrzymał poziom przez następne epizody, a teraz w czerwcu czeka nas prawdziwa wisienka na torcie - ostatni, 3. sezon, którzy zakończy historię. Skoro Legion ogląda się tak dobrze i zbiera tak pozytywne recenzje, to decyzja o zakończeniu go dość wcześnie (na tle wielu innych tytułów) może być zaskakująca. Noah Hawley, twórca serialu, tak tłumacy swoją decyzję:

Zakończenia nadają historiom sens. Wyobrażałem sobie Legion jako zamkniętą opowieść rozpisaną na trzy akty. Jest to cykl związany z chorobą psychiczną. Kiedy poznajemy Davida, jest on na samym dnie. Potem spotyka Syd, odzyskuje równowagę i przez pewien czas wszystko jest w porządku. Przestaje brać leki i tak zaczyna się jego zjazd w chaos. Czy jest w stanie wrócić czy też jest stracony na zawsze. Na to pytanie chcemy odpowiedzieć.

Jaki przebieg będzie miał 3. sezon? O fabule wiemy już całkiem sporo, a opis historii brzmiał  w ustach Hawley'a następująco:

Na początku 3. sezonu bohater znajdzie się w komunie hipisów, w której będzie odgrywał rolę guru, który żywi się pozytywną energią swoich podwładnych. Właśnie tam poznaje innego mutanta - Switch (Lauren Tsai) mającą umiejętność podróżowania w czasie, której akurat nasz bohater potrzebował, aby zrealizować swój tajemny plan. David udał się do miejsca, aby uzyskać pewne odpowiedzi. Jest adoptowanym chłopcem, który musi wiedzieć, kim naprawdę jest.

Dobra wiadomość jest taka, że na ostatnie 8 odcinków zaczekamy tylko do 27 czerwca, bo tego dnia o 23:00 na FOX rozpocznie się emisja 3. sezonu "Legionu" - odcinki będą debiutowały począwszy od tego dnia co tydzień. Drugą optymistyczną informacją jest ta dotycząca dostępności poprzednich sezonów - 1. sezon możecie już oglądać, a 2. sezon trafi do oferty Fox Play z początkiem czerwca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu