Moje przemyślenia

Leanback - nowy sposób oglądania Youtube przygotowany pod Google TV

GM
Grzegorz Marczak
9

Google oficjalnie uruchomiło YouTube Leanback, jest to nowy interfejs do przeglądania filmów z tego serwisu. Po wejściu na stronę leanback zamiast klasycznej strony Youtube zobaczymy coś przypominającego bardziej telewizję z możliwością zmiany kanałów. Filmy w leanback uruchamiane są zaraza po wejśc...

Google oficjalnie uruchomiło YouTube Leanback, jest to nowy interfejs do przeglądania filmów z tego serwisu. Po wejściu na stronę leanback zamiast klasycznej strony Youtube zobaczymy coś przypominającego bardziej telewizję z możliwością zmiany kanałów. Filmy w leanback uruchamiane są zaraza po wejściu na stronę, są tam tylko materiały w wysokiej rozdzielczości a ich rodzaj dobrany jest na bazie naszych preferencji (to co oglądamy i subskrybujemy na Youtube + to czym dzielimy się na Facebooku, o ile mamy połączone konta). Oczywiście mamy wpływ na to co proponuje nam serwis i możemy dostosować jeszcze bardziej typy materiałów do naszych upodobań.

Jeszcze jedną z charakterystycznych dla leanback rzeczy jest nawigacja - narzędzie zbudowane jest w ten sposób aby nie było potrzeby używania myszy, wystarczy klawiatura i korzystanie z "strzałek" dzięki którym będziemy zmieniać w locie odtwarzane materiały video lub przechodzić do innych kanałów tematycznych.Jeśli zastanawiacie się po co Youtube przygotował tego typu wersję interfejsu to odpowiedz jest bardzo prosta - pod Google TV. W momencie kiedy ruszy telewizja Google, Youtube będzie jednym z pierwszych i najważniejszych źródeł treści. Leanback jest stworzone po to aby łatwo można było dotrzeć do treści video z ekranu naszego telewizora przy pomocy telewizyjnego pilota.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleGoogle TV