Felietony

Znamy już listę projektów realizowanych w ramach Startup School 2010

Grzegorz Marczak
Znamy już listę projektów realizowanych w ramach Startup School 2010
39

Inicjatywy Rafała Agnieszczaka o nazwie Startup School 2010 nie będę już przedstawiał bo czytelnicy mojego bloga z pewnością pamiętają zeszłoroczną edycję oraz ostatni konkurs w którym można było za sam pomysł dostać 5% udziałów w tworzonym podczas SS10 projekcie. Dzisiaj strona Startup School z...

Inicjatywy Rafała Agnieszczaka o nazwie Startup School 2010 nie będę już przedstawiał bo czytelnicy mojego bloga z pewnością pamiętają zeszłoroczną edycję oraz ostatni konkurs w którym można było za sam pomysł dostać 5% udziałów w tworzonym podczas SS10 projekcie.

Dzisiaj strona Startup School została zaktualizowana o opisy projektów jakie podczas tej edycji będą realizowane. Po szybkim przejrzeniu listy projektów widać, że są to przedsięwzięcia stawiające bardziej na model biznesowy i realizacje konkretnych potrzeb niż na efekt "woow" i zdobycie milionów użytkowników.

Jest moim zdaniem zdecydowanie lepiej niż w zeszłym roku (choć nad niektórymi opisami bym jeszcze popracował), kiedy to już na początku można było z dużym prawdopodobieństwem zgadnąć, które z projektów zakończą się klapą.

Oto lista projektów Startup School 2010, do nazw na razie nie ma się oczywiście co przywiązywać:

AdOut

Platforma reklamowa oparta na linkach wychodzących. Skoro generujesz innym ruch, to dlaczego miałbyś na tym nie zyskać? Dajemy Ci dodatkową powierzchnię reklamową i sprawiamy, że znów warto linkować!

All in Weekend

Wolisz surfować po Europie niż po Internecie? Surfuj z nami, a wyprawimy Cię do jednego z najatrakcyjniejszych miast Europy. Zapewniamy tani przelot, dogodny apartament i praktyczny przewodnik! Dzięki trasom rekomendowanym przez użytkowników i bogatej ofercie pakietów tematycznych dostosujesz weekendowy wypad do swoich potrzeb i możliwości. Oderwij się od biurka i leć z nami na weekend!

Apps

Serwis, dzięki któremu jednym kliknięciem zainstalujesz oraz zaktualizujesz swoje ulubione aplikacje. Czuwa, aby wszystkie programy na Twoim komputerze były w najnowszych i najbezpieczniejszych wersjach.

Club Share

Program współwłasności i dzielenia się rzeczami. Kupujemy razem, na spółkę, grupowo. Dobra luksusowe, niszowe, nietypowe. Wszyscy razem i każdy z osobna.

FitMan

Serwis społecznościowy zrzeszający ludzi wokół tematyki fit, czyli pracowania nad własnym ciałem. FitMan umożliwia prowadzenie dzienników treningowych za pomocą dodawania wpisów do mikroblogów, na podstawie których generowane są statystyki i wykresy aktywności fizycznej użytkownika.

Portal Zdrowia

Poznaj ludzi z podobnymi problemami zdrowotnymi i nawiąż z nimi prywatne rozmowy. Dyskutuj, twórz i czytaj blogi, skonsultuj się ze specjalistą i dowiedz się więcej o swoim zdrowiu.

Pyk Pyk

Rewolucja w przesyłaniu pieniędzy. Za pomocą jednego ruchu będziesz mógł rozliczyć się ze swoimi najbliższymi znajomymi. Nigdy więcej zaprzątania sobie głowy długami za wspólny rachunek.

SMSer

Platforma B2B, dzięki której Partnerzy mogą wysyłać dane swoim klientom za pomocą usługi Premium MT. W ramach serwisu Partner otrzyma dostęp do panelu, w którym może zamieścić dane (w postaci pliku xml, kanału RSS oraz z poziomu panelu) dostarczane do klientów.

Wirtualna Poczta

Nie wszystko da się wysłać za pomocą maila. Czasem po prostu musisz stanąć w kolejce, żeby wysłać list. Wirtualna Poczta to miejsce, w którym bez wychodzenia z domu wyślesz list tak, jak do tej pory e-mail. Nigdy więcej nie będziesz musiał stać w kolejce. Wygodnie, sprawnie, przyjemnie i prosto. Wystarczy komputer i Internet. Resztę zrobimy za Ciebie.

Ja już chyba mam swoich 2 faworytów (lub mówiąc inaczej projekty które mnie zaciekawiły), ciekawych jestem natomiast waszych opinii o pomysłach i szansie na sukces?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu