Telekomy

Lato w PLAY - duże paczki GB, 5G i Netflix w prezencie na 6 miesięcy

Grzegorz Ułan
Lato w PLAY - duże paczki GB, 5G i Netflix w prezencie na 6 miesięcy
19

Lato przyniosło od Play ważne nowości, które przygotował dla swoich obecnych i potencjalnych klientów. Jest nią wdrożenie w kilkudziesięciu miejscowościach nowej technologii 5G oraz wprowadzenie nowej oferty abonamentowej, dzięki której klienci Play będą mogli z niej korzystać bez dodatkowych opłat. Wraz z tymi nowościami pojawiła się też ciekawa promocja z dostępem do serwisu Netflix w tle.

Zacznijmy jednak od nowej oferty abonamentowej w Play, która pojawiła się w czerwcu. Zarówno dla pojedynczych kart SIM, jak i dla dwóch i więcej numerów na koncie.

Nowa technologia, to często nowinka, którą chcemy od razu sprawdzić, a jak sprawdzać to najlepiej wszyscy w rodzinie, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony, stąd Play nie tylko zmienił pojedyncze plany taryfowe, ale i całą ofertę rodzinną.

Jeśli chodzi o pojedyncze plany, taryfa SOLO S od teraz ma 3 GB transferu danych, a do nielimitowanych rozmów stacjonarnych i komórkowych dołączyły również nielimitowane wiadomości SMS/MMS. To bezpośrednia odpowiedź Play na potrzeby konsumentów. Z tej taryfy, korzystają w większości seniorzy, którzy bardziej cenią sobie wiadomości bez dodatkowych opłat niż większe paczki danych.

Z kolei plan SOLO M nie zmienił się w zawartości, ale obecni i przyszli klienci, którzy wybiorą ten plan, uzyskają dostęp na swoich urządzeniach do 5G bez dodatkowych opłat. Największe zmiany natomiast, nastąpiły w taryfach SOLO L i HOMEBOX. Aby móc w pełni wykorzystać nową technologię 5G, Play na stałe podwyższył w nich limit transferu danych do 70 GB, pozostawiając w najwyższym planie dodatkową kartę SIM z transferem danych 150 GB, którą będzie można włożyć do routera WiFi i korzystać z 5G również na laptopie czy tablecie w domu.

Nowa oferta rodzinna w Play

Play uprościł ofertę dla osób decydujących się na więcej niż jedną kartę SIM. Teraz koszt abonamentu dla drugiej i kolejnych osób to jedynie 35 zł, niezależnie od wybranej oferty. Dzięki temu można uzyskać nawet 70 GB internetu za wspomniane 35 zł. Co więcej decydując się na 5 kart SIM tą ostatnią dostajemy za darmo.

Warto tu jeszcze wspomnieć, że wszystkie numery na koncie korzystają z dostępu do 5G na wspieranych urządzeniach, na każdym numerze ustawione jest od 20 GB lub 70 GB transferu danych w zależności od wybranej taryfy i każdy numer korzysta z dostępu do Tidala czy do telewizji Play NOW z 25 kanałami za darmo.

Tak więc w najwyższej taryfie przy pięciu numerach, za które zapłacimy miesięcznie 190 zł (38 zł na numer), do dyspozycji będziemy mieli 350 GB transferu danych z telefonów i 150 GB z dodatkowej karty SIM (kolejnego prezentu od Play wydawanego w pakiecie z pierwszym abonamentem), do wykorzystania w domu przez WiFi.

Telewizja PLAY NOW w cenie abonamentu

Zanim przejdziemy do urządzeń wspierających nową technologię 5G, zatrzymajmy się jeszcze na chwilę ofercie dostępu do 25 kanałów telewizyjnych w cenie abonamentu. Na uwagę zasługują tu takie kanały jak Paramount Channel, TNT, History, Comedy Central, ESKA TV czy Stopklatka oraz cieszące się ogromną popularnością dwa kanały Eleven Sports, które klienci Play będą mogli dosłownie zabrać ze sobą na wspomniane już wakacyjne wyjazdy i oglądać ulubione programy w gorsze pogodowo dni i to bez zużywania transferu danych.

Telewizja PLAY NOW TV BOX

To było słów kilka o telewizji na urządzenia mobilne, ale w ofercie Play dostępny jest jeszcze TV BOX, z Androidem na pokładzie, dzięki któremu możemy wygodnie oglądać ulubione programy na telewizorze, po powrocie do domu. Kosztuje on w każdym z abonamentów 10 zł miesięcznie, a w aktualnej promocji bonusowo na 3 miesiące za darmo otrzymamy możliwość oglądania kanału Eleven Sports 4K.

Jeszcze ciekawsza promocja czeka klientów Play w przypadku wyboru oferty za 20 zł miesięcznie, która obok kanałów z pakietu podstawowego np. Fox, National Geographic, History, Disney Channel, Comedy Central obejmuje także dostęp do kanałów informacyjnych z pakietu News np. TVN24 i TVN24 BiŚ. Do tej oferty PLAY dodaje prezent w postaci 6 miesięcy Netflixa. Promocyjny dostęp można włączyć bezpośrednio na TV BOX i zrezygnować z niego w dowolnym momencie. Z tej specjalnej promocji może skorzystać każdy, ponieważ oferta dostępna jest także dla osób, które nie mają innych usług w Play.

Urządzenia wspierające nową technologię 5G dostępne już w ofercie Play

Play na start 5G przygotował w swojej ofercie 6 smartfonów i jeden router:

Przyjrzyjmy się bliżej jednej ofercie na abonament ze smartfonem Xiaomi Mi 10 Lite 5G i z routerem Huawei 5G CPE PRO 2.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G w ofercie na abonament Play SOLO L

To będzie chyba najpopularniejsza pozycja w ofercie Play dla klientów chcących przetestować 5G. Na start dostępny on jest za 1 zł i później 70 zł/mc w ramach 24-miesięcznego abonamentu, co daje nam razem za sam sprzęt 1681 zł. W sklepach ten sam model kosztuje obecnie 1699 zł.

Router Huawei 5G CPE PRO 2 w ofercie z internetem mobilnym

Router obsługujący 5G w Play, dostępny w abonamencie na internet mobilny z limitem 500 GB transferu danych na pełnej prędkości, kosztuje na start 99 zł i to jedyny jego koszt. W kolejnych miesiącach płacimy 110 zł tylko za sam dostęp do internetu.

W przypadku, gdy pakiet 500 GB zostanie wykorzystany, można skorzystać z elastycznej opcji dodatkowych 100 GB. Uruchamia się on tylko, gdy użytkownicy wykorzystają już swoją podstawową paczkę. Sam router na wolnym rynku kosztuje ponad 2 tysiące złotych, więc jeśli ktoś potrzebuje takiego urządzenia to oferta jest więcej niż świetna.

Gdzie skorzystamy z nowej technologii 5G w Play?

Z technologii 5G na nadajnikach Play mogą korzystać klienci tego operatora w 53 miastach, między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, jak również w Augustowie, Zakopanem, Szczyrku, Bukowinie Tatrzańskiej, Karpaczu, Giżycku, Mrągowie, Kołobrzegu, Ustce czy Władysławowie. Mamy tu więc nie tylko duże miasta, ale i turystyczne miejscowości, co wydaje się istotne w kontekście zbliżającego się okresu urlopowego, w którym to polskie lokalizacje będą przeważały w wyborach kierunków na wakacyjny wypoczynek w tym roku.

Oczywiście to dopiero początek przygody z nową technologią 5G, wstęp w oczekiwaniu na aukcję częstotliwości 5G w paśmie C (3,4 – 3,8 GHz), która pozwoli na udostępnienie 5G na dużo większym obszarze kraju i na większej liczbie urządzeń.

200 GB (2 x 100 GB) w sam raz na lato

Na koniec ciekawa promocja od Play, która przyda się klientom tego operatora podczas wakacyjnych wojaży.

W zasadzie są to dwie promocje. Pierwsza pozwala włączyć w ofercie na kartę wszystkim klientom dodatkowe 100 GB do wykorzystania przez aplikacje mobilne YouTube, TikTok, Facebook, Messenger i Instagram. Ważny jest on przez całe wakacje i aż do 30 września, więc spokojnie w tym czasie będzie można wykorzystać cały ten darmowy pakiet danych.

Druga promocja skierowana jest dla nowych klientów (do 30 od aktywacji startera) w ofercie na kartę, którzy również mogą aktywować w aplikacji Play24 dodatkowe 100 GB transferu danych na dowolną aktywność w sieci. Co ważne, obie promocje się łączą, tak więc możliwe tu jest do zgarnięcia łącznie 200 GB.

--
Artykuł powstał we współpracy z operatorem sieci Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu