Mobile

LastPass daje konkretny powód, aby zacząć z niego korzystać [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
LastPass daje konkretny powód, aby zacząć z niego korzystać [prasówka]
26

Od teraz synchronizacja haseł w LastPass między nieograniczoną liczbą urządzeń jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników. To doskonały moment, aby dać tej usłudze szansę.

LastPass za darmo

Nie jestem fanem menedżerów haseł, ale LastPass jest jednym z najbardziej uznanych i niezawodnych narzędzi tego typu. Teraz użytkownicy usługi mogą bezpłatnie synchronizować swoje hasła między dowolną liczbą urządzeń. Funkcja ta dotąd była dostępna wyłącznie dla subskrybentów opcji premium, co stanowiło największe ograniczenie tej usługi. Zatem jeżeli dotąd zastanawialiście się nad menedżerem hasełm, jest dobra okazja, aby dać jednemu z nich szansę. Tworzy on silne, unikatowe hasła dla wszystkich usług, z których korzystamy, a następnie przechowuje je w zaszyfrowanej bazie. Przy każdorazowym logowaniu automatycznie przesyła zapamiętane hasło, zwalniając nas z konieczności trzymania go w głowie. Proste. Jedyną wadą tego typu rozwiązań jest podatność na ataki z zewnątrz, które już nie raz miały miejsce.

Uber zmienia aplikację

Aplikacja Ubera przechodzi lekki redesign. Zmiany nie tylko polegają na dopieszczeniu interfejsu, który teraz prezentuje się bardziej nowocześnie. Zmieniła się też lekko filozofia zamawiania pojazdów. Teraz podstawową informacją, jaką będzie trzeba podać podczas korzystania z aplikacji będzie miejsce docelowe. Program w oparciu o to pokaże nam potencjalny koszt, a także zaproponuje odpowiednie opcje przejazdu. Co więcej, będzie on dysponował własną listą kontaktów z adresami, pod które najczęściej jeździmy. Mało tego, aplikacja ma uczyć się też naszych tras i podpowiadać nam, gdzie teraz chcielibyśmy się wybrać. Przykład? Jeśli codziennie rano jeździmy Uberem na trening - zobaczymy stosowną ikonkę na głównym ekranie. Nowa wersja ma być udostępniana sukcesywnie. Nie wiemy jednak, kiedy dostęp do niej otrzymają wszyscy użytkownicy Ubera.

DC Legends w Google Play

Jeżeli zawsze marzyliście o tym, aby stworzyć grupę bohaterów z uniwersum DC i poprowadzić ich do boju to w Google Play debiutuje właśnie aplikacja DC Legends. Jest to gra RPG oparta na modelu free to play, która w pełni bazuje na popularnej konwencji i daje nam dostęp do najpopularniejszych postaci. Po stworzeniu drużyny, ulepszamy ją, rozwijamy i prowadzimy do walki i tak w nieskończoność. Twórcy przygotowali kampanię fabularną, a także obiecują masę eventów oraz specjalnych wydarzeń. Na graczy czekają natomiast codzienne bonusy i prezenty (jak to w grach f2p bywa...). Podobno wciąga.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu