Telekomy

Kupujesz smartfona na wolnym rynku? Sprawdź czy ma spłacone raty po numerze IMEI

Grzegorz Ułan
1

Już tylko Play pozostał bez dedykowanej strony do sprawdzania numerów IMEI smartfonów kupowanych w tej sieci. Plus i T-Mobile uruchomili ją wcześniej, dziś Orange ogłosił jej udostępnienie.

Oznacza to, że w najbliższym czasie i Orange będzie blokował smartfony, za których raty nie są spłacane.

Jak sprawdzić numer IMEI smartfona kupionego w Orange?

Tak więc teraz, przed kupieniem smartfona w sieci warto zapoznać się z tymi stronami i każdorazowo sprawdzać czy dany smartfon ma spłacone raty, by ustrzec się przed jego zablokowaniem. Na szczęście Orange z uwagi na ogłoszenie tego faktu bez uruchomionej strony zacznie blokować tylko te smartfony kupione po 23 listopada 2020 roku.

Wielokrotnie informowałem, że niespłacone smartfony będziemy blokować po uruchomieniu strony, gdzie można dokonać weryfikacji. Strona już jest, ale zdajemy sobie sprawę, że niezbędne jest jeszcze trochę czasu, aby wszystko zadziałało i nie było zaskoczenia. Dlatego pierwsze blokady w procesie windykacyjnym będziemy realizować w najbliższych tygodniach. Będziemy blokować tylko sprzęt kupiony na raty od 23 listopada 2020 r.

Zobacz też: Radzimy, jak sprawdzić numer IMEI.

Jeśli chodzi o smartfony kupione w Orange, możecie je sprawdzić pod tym linkiem.

Wystarczy podać tu numer IMEI sprawdzanego smartfona i swój adres email, na który przyjdzie informacja o zgłaszanym smartfonie.

Jak sprawdzić numer IMEI smartfona kupionego w Plus?

Sprawdzenie smartfonów kupionych w Plus możecie dokonać na tej stronie. Procedura wygląda tak samo jak na stronie Orange.

Jak sprawdzić numer IMEI smartfona kupionego w T-Mobile?

Natomiast smartfony kupione w T-Mobile sprawdzicie tutaj.

Jak sprawdzić numer IMEI smartfona kupionego w Play?

Z kolei osoby, które chcą kupić smartfona sprzedawanego w sieci Play, muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Mimo ogłoszenia blokowanie smartfonów z niezapłaconymi ratami w Play we wrześniu roku ubiegłego, operator ten jeszcze nie przygotował odpowiedniej strony w tym celu. Zaktualizujemy ten wpis o link, jak już się pojawi.

Źródło: blog Orange Polska.
Photo: georgejmclittle/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu