E-commerce

Kupujący już nie będą mogli oceniać sprzedawców na Allegro za czas wysyłki

GU
Grzegorz Ułan
61

Nie mam najlepszej wiadomości dla sprzedających na Allegro - od 2 października obowiązywać będą nowe wyższe prowizje w kilku kategoriach. Na osłodę mam jednak jedną dobrą nowinę - kupujący nie będą już oceniać sprzedawców za czas wysyłki.

Zacznijmy jednak od podwyżek prowizji na Allegro. Pierwsza kategoria, która doczekała się zmian to Dziecko - Zabawki - Gry, tutaj do tej pory obowiązuje prowizja w wysokości 10%, po nowemu będzie wynosiła 12% dla przedmiotów o wartości do 50,00 zł, od droższych przedmiotów będzie pobierane 8 zł i 8% prowizji od kwoty powyżej 50,00 zł, czyli jest jedna obniżka.

Druga kategoria to Akcesoria dla mamy i dziecka; Okazje, przyjęcia; Karmienie dziecka z wyłączeniem podkategorii Żywność dla dzieci (w ramach kategorii Dziecko), tutaj w miejsce obecnych 10%, sprzedawcy będą płacili 11% prowizji. Kolejna kategoria: Gry - Towarzyskie - Planszowe, gdzie aktualna prowizja wynosi 8%, a od 2 października zwiększy się do 12% przy przedmiotach o wartości do 50,00 zł, a przy droższych 6 zł + 8% z kwoty powyżej 50,00 zł. Zmienia się również prowizja od sprzedaży produktów wyróżnionych z kategorii: Elektronika, Moda, Dziecko oraz Sport i Turystyka, z obecnych 50% do 60% wartości obowiązującej prowizji od sprzedaży.

A oto jak samo Allegro tłumaczy nam owe zmiany w prowizjach:

Zmienimy prowizje od sprzedaży w kilku kategoriach. Z reguły będzie to zwyżka o 1 - 2 punkty procentowe w przypadku przedmiotów o mniejszej wartości, dostosowująca prowizje do ich rynkowej wartości. Prowizja od sprzedaży przedmiotów przekraczających pewien próg ceny, np. 50 zł, pozostanie przeważnie bez zmian. W kategorii Dziecko > Zabawki > Gry prowizja płacona przez sprzedawcę od sprzedaży droższych przedmiotów spadnie. Przedmioty do 50 zł będą objęte nieco wyższą niż obecnie prowizją, ale spadnie ona z 10% do 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

Z innych większych zmian obowiązujących od 2 października, wymienię jeszcze tytułowe usunięcie przez Allegro opcji oceny sprzedawców w kategorii czas wysyłki przez kupujących po zakończonej transakcji oraz możliwość sprzedaży przez sprzedających kart podarunkowych Allegro, czyli opcji dostępnej do tej pory jedynie dla Allegro.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot