E-commerce

Kupujący już nie będą mogli oceniać sprzedawców na Allegro za czas wysyłki

Grzegorz Ułan
Kupujący już nie będą mogli oceniać sprzedawców na Allegro za czas wysyłki
61

Nie mam najlepszej wiadomości dla sprzedających na Allegro - od 2 października obowiązywać będą nowe wyższe prowizje w kilku kategoriach. Na osłodę mam jednak jedną dobrą nowinę - kupujący nie będą już oceniać sprzedawców za czas wysyłki.

Zacznijmy jednak od podwyżek prowizji na Allegro. Pierwsza kategoria, która doczekała się zmian to Dziecko - Zabawki - Gry, tutaj do tej pory obowiązuje prowizja w wysokości 10%, po nowemu będzie wynosiła 12% dla przedmiotów o wartości do 50,00 zł, od droższych przedmiotów będzie pobierane 8 zł i 8% prowizji od kwoty powyżej 50,00 zł, czyli jest jedna obniżka.

Druga kategoria to Akcesoria dla mamy i dziecka; Okazje, przyjęcia; Karmienie dziecka z wyłączeniem podkategorii Żywność dla dzieci (w ramach kategorii Dziecko), tutaj w miejsce obecnych 10%, sprzedawcy będą płacili 11% prowizji. Kolejna kategoria: Gry - Towarzyskie - Planszowe, gdzie aktualna prowizja wynosi 8%, a od 2 października zwiększy się do 12% przy przedmiotach o wartości do 50,00 zł, a przy droższych 6 zł + 8% z kwoty powyżej 50,00 zł. Zmienia się również prowizja od sprzedaży produktów wyróżnionych z kategorii: Elektronika, Moda, Dziecko oraz Sport i Turystyka, z obecnych 50% do 60% wartości obowiązującej prowizji od sprzedaży.

A oto jak samo Allegro tłumaczy nam owe zmiany w prowizjach:

Zmienimy prowizje od sprzedaży w kilku kategoriach. Z reguły będzie to zwyżka o 1 - 2 punkty procentowe w przypadku przedmiotów o mniejszej wartości, dostosowująca prowizje do ich rynkowej wartości. Prowizja od sprzedaży przedmiotów przekraczających pewien próg ceny, np. 50 zł, pozostanie przeważnie bez zmian. W kategorii Dziecko > Zabawki > Gry prowizja płacona przez sprzedawcę od sprzedaży droższych przedmiotów spadnie. Przedmioty do 50 zł będą objęte nieco wyższą niż obecnie prowizją, ale spadnie ona z 10% do 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

Z innych większych zmian obowiązujących od 2 października, wymienię jeszcze tytułowe usunięcie przez Allegro opcji oceny sprzedawców w kategorii czas wysyłki przez kupujących po zakończonej transakcji oraz możliwość sprzedaży przez sprzedających kart podarunkowych Allegro, czyli opcji dostępnej do tej pory jedynie dla Allegro.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot