10

Kupowanie powierzchni dyskowej od Google.

Niektórzy użytkownicy poczty google (gmail), mogli zobaczyć dzisiaj, że ich powierzchnia dyskowa przeznaczona na pocztę wzrosła aż do 9GB. Nie wiedząc o co dokładnie chodzi, w internecie zaczęły pojawiać się domysły, że google w ten sposób chce podjąć walkę z Yahoo, które oferuje nieograniczoną powierzchnie w swoimi systemie pocztowym. 9 GB w Gmail Rozwiązaniem zagadki […]


Niektórzy użytkownicy poczty google (gmail), mogli zobaczyć dzisiaj, że ich powierzchnia dyskowa przeznaczona na pocztę wzrosła aż do 9GB. Nie wiedząc o co dokładnie chodzi, w internecie zaczęły pojawiać się domysły, że google w ten sposób chce podjąć walkę z Yahoo, które oferuje nieograniczoną powierzchnie w swoimi systemie pocztowym.


9 GB w Gmail

Rozwiązaniem zagadki jest informacja jaką podaje blog Google Blogoscoped. Według tej informacji google wprowadza shared storage program czyli narzędzie, które będzie kontrolować powierzchnię dyskową jaką wykorzystujemy w aplikacjach Google. Na razie program obejmuje Gmail i Picasa Web Albums ale z pewnością wkrótce obejmie wszystkie aplikacje Google.O co chodzi tak naprawdę? – otóż aplikacje google będą miały od tej pory wspólną przestrzeń dyskową (stąd też pojawienie się 9GB w poczcie niektórych użytkowników). Załóżmy, że będzie to 15GB na użytkownika – jeśli przestrzeń ta okaże się nie wystarczająca będzie można dokupić kolejne GB powierzchni.


Oto cennik jak w tej chwili podało Google za dodatkową powierzchnię:

Szczerze mówiąc bardzo ciekawy jestem jakie są powody wprowadzenia takiej usługi – czy jest to czysto biznesowe posuniecie mając zwiększyć dochody google, czy też może jest to związane z czymś zupełnie innym?

Przeciętny użytkownik aplikacji google nie ma się co martwić ponieważ ostateczne limity będą moim zdaniem nie do przekroczenia przy standardowym wykorzystaniu aplikacji tej firmy.