Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Google

Google będzie płacić za aktualizacje danych na mapach

GM
Grzegorz Marczak
4

Mashable przekazuje dzisiaj dość ciekawą informację o tym, że Google zamierza płacić za aktualizację danych związanych z obiektami na mapach google (będzie to poza Adsense kolejna możliwość zarabiania pieniędzy dzięki google). Na czym dokładnie będzie polegać aktualizacja danych czyli za co tak...


Mashable przekazuje dzisiaj dość ciekawą informację o tym, że Google zamierza płacić za aktualizację danych związanych z obiektami na mapach google (będzie to poza Adsense kolejna możliwość zarabiania pieniędzy dzięki google).

Na czym dokładnie będzie polegać aktualizacja danych czyli za co tak naprawdę będzie google płacić? Jak przykład można podać tutaj takie dane jak np: godziny otwarcia danego sklepu firmy itp, typy płatności akceptowane przez dany podmiot, zdjęcia obiektów itp.

Za poprawnie zaktualizowane dane możemy dostać do $10. Oczywiście dane będą musiał być zweryfikowane, jeśli zostaną zweryfikowane przez Google dostaniemy $2 jeśli dodatkowo zostaną potwierdzone przez opisywany sklep czy miejsce dostaniemy kolejne $8 dolarów.

Wypłata nastąpi w momencie kiedy stan naszego konta przekroczy 25 dolarów.

Teraz mały "prysznic" dla ostudzenia tych, którzy już myśleli jak dużo można na tym programie zarobić. Niestety możliwość zarabiania na aktualizacji danych na mapach w google dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo w US trzeba mieć możliwość pracowania jako "contractor" (czyli mieć przynajmniej 18 lat i mieć możliwość składania odpowiednich formularzy podatkowych).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: