Świat

Kup (oryginalny!) blaster Hana Solo za ćwierc miliona dolarów

Kamil Ostrowski
Kup (oryginalny!) blaster Hana Solo za ćwierc miliona dolarów
5

Ze wszystkich snów i marzeń każdego geeka, nerda, pasjonata czy innego osobnika, szufladkowanego krzywdząco do jednej grupy „no-life”, posiadanie blastera Hana Solo z Gwiezdnych Wojen z pewnością jest bardzo wysoko. Zaraz obok odlewu Hana Solo z karbonitu, albo posiadania własnego Sokoła Millenium....

Ze wszystkich snów i marzeń każdego geeka, nerda, pasjonata czy innego osobnika, szufladkowanego krzywdząco do jednej grupy „no-life”, posiadanie blastera Hana Solo z Gwiezdnych Wojen z pewnością jest bardzo wysoko. Zaraz obok odlewu Hana Solo z karbonitu, albo posiadania własnego Sokoła Millenium. Jeżeli macie na zbyciu coś koło miliona złotych, to możecie pokusić się o udział w licytacji, żeby zdobyć pierwszy z wspomnianych przymiotów.

Jeszcze w tym miesiącu, bo 21 grudnia 2013 roku odbędzie się aukcja, w której do nabycia będzie jedyny, oryginalny blaster DL-44, którego używał Harrison Ford, podczas gry w filmach Star Wars. Niestety, wierny pistolet przemytnika i kompana Luke’a Skywalkera nie przebył z nim drogi przez całą gwiezdną sagę. Podczas zdjęć do Nowej Nadziei pierwsza wersja uległa uszkodzeniu, w związku z czym na potrzeby Imperium Kontratakuje i Powrotu Jedi stworzono nową – to właśnie ta wystawiona na aukcji. Pisząc „niestety” mam na myśli, że tym samym przedmiot ten z arcy-mega-super-niemożliwie-legendarnego stał się jedynie mega-super-niemożliwie-legendarny.

Cena wywoławcza? Dwieście tysięcy amerykańskich dolarów. Przewiduje się, że replika blastera zostanie sprzedana za około ćwierć miliona dolarów, może nawet trzysta tysięcy. Szczerze mówiąc, to nie zdziwiłbym się, gdyby „broń” przyciągnęła jeszcze większą uwagę, niż spodziewają się organizatorzy. Umówmy się, to przecież ostateczny przedmiot, jaki może nabyć fan Gwiezdnych Wojen. Podejrzewam, że nasz redakcyjny kolega – Marcin M. Drews sprzedałby niejedną nerkę, żeby położyć na tym relikcie swoje ręce J

Na aukcji znajdzie się także pare innych przedmiotów, które miały stycznosć z Harrisonem Fordem podczas jego kariery, m.in. gumowa replika pistoletu z Blade Runnera, używana podczas scen kaskaderskich (cena wywoławcza 6 000$), czy karabin z filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (cena wywoławcza 8 000$).

Zbliżają się święta, więc może warto zaryzykować... Święty Mikołaju? Słyszysz mnie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

gwiezdne wojnystar warsAukcja