Moje przemyślenia

Kultowy Winamp teraz w wersji na Androida!

GM
Grzegorz Marczak
15

Programu Winamp chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, dla użytkowników Windowsów (i nie tylko) niemal od samego początku (a powstał w 1997) była to jeden z głównych programów jaki dodawało się po instalacji systemu. W moim przypadku nie wykorzystywałem pełnych możliwości tego programu, skupiałem się...

Programu Winamp chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, dla użytkowników Windowsów (i nie tylko) niemal od samego początku (a powstał w 1997) była to jeden z głównych programów jaki dodawało się po instalacji systemu. W moim przypadku nie wykorzystywałem pełnych możliwości tego programu, skupiałem się jedynie na muzyce ale świetnie też radził on sobie ze innymi materiałami multimedialnymi. Dużą zaletą tego programu były i są różnego rodzaju dodatki i pluginy, które powstawały dla niego.

Teraz natomiast ten kultowy odtwarzacz oficjalnie zawitał do sklepu z aplikacjami dla Androida. Pierwsza pełna wersja czyli 1.0 potrafi między innymi synchronizować przez WIFI muzykę pochodzącą z naszego peceta, zaimportować informacje z iTunes czy też podłączyć się do setek internetowych radiostacji.Zachowując bardzo dużo ze swoje funkcjonalności Winamp w wersji na mały ekran nie stracił jednocześnie swoje dość rozpoznawalnego charakteru. Mimo iż wszystko dostosowane jest i poukładane jest tak aby bez problemu obsługiwać program z poziomu smartphona to jednak nadal mamy ten sam styl jeśli chodzi o interfejs i bardzo bogatą funkcjonalność, która oprócz wyżej wymienionych funkcji pozwala min na budowanie list odtwarzania, wspiera scrobbling (znany użytkownikom last.fm). Tak naprawdę opcji i funkcji w programie na Androida jest dużo dużo więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidAplikacje mobilneWinamp