Prasa

Tysiące czasopism komputerowych w wersji cyfrowej na Internet Archive [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Tysiące czasopism komputerowych w wersji cyfrowej na Internet Archive [prasówka]
10

Baza serwisu Internet Archive rozrasta się o cyfrowe wersje czasopism komputerowych sprzed lat. Wszystkie tytuły są dostępne bezpośrednio w przeglądarce i dotyczą zarówno sprzętu, oprogramowania jak i gier.

Komputerowe czasopisma w Internet Archive

W sumie baza liczy 18600 różnego rodzaju wydań magazynów komputerowych. Wśród dostępnych tytułów znajdziemy te dedykowane posiadaczom Amigi, C-64, PC, Sinclaira i wielu innych. Możemy je filtrować wg roku, typu, tematu itd. Pliki są dostępne w różnych formatach, które możemy odczytywać bezpośrednio w oknie przeglądarki. Warto dodać, że baza obejmuje również czasopisma poświęcone graczom. Jeżeli zatem pamiętacie dawne czasy i zaczytywaliście się w tego typu tytułach, będzie to dla Was wspaniały powrót do przeszłości.

Surface 3 znika ze sklepów

Microsoft wycofuje Surface'a 3 ze sklepów online oraz stacjonarnych półek. Szczególnie łatwo to dostrzec na stronie producenta, gdzie klikając w Surface'a 3 zostaniemy przeniesieni do strony z modelem 4. generacji. To wzbudziło szereg spekulacji na temat pojawienia się kolejnego modelu. Póki co nie wiemy na jego temat absolutnie nic. Można się jednak spodziewać, że po debiucie Surface 5, czwórka będzie sprzedawana jako "ta tańsza" i adresowana do klientów z mniej zasobnymi portfelami.

Tak ma wyglądać nowy smartwatch LG

W sieci pojawiły się rendery prezentujące nowego smartwatcha LG. W związku z tym pojawiły się też spekulacje (a jakże!) na temat roli zegarka. Wcześniej mówiło się, że będzie on produkowany na zlecenie Google'a. Wspominano również o dwóch wersjach: Sport oraz Style. Nie ulega wątpliwości, że smartwatch będzie napędzany Androidem Wear 2.0. Według innych źródeł ma on posiadać ponadto 1,2-calowy wyświetlacz 360 x 360 px, 512 MB pamięci RAM oraz baterię 240 mAh. Cena modelu Style ma się zaczynać od 250 dol., co jest całkiem akceptowalną kwotą.

Google przeznaczy 4 mln dol. na imigrantów

W odpowiedzi na dekret Trumpa, o którym pisałem wczoraj Google zapowiedział przeznaczenie 4 mln dolarów na wsparcie organizacji, które w USA pomagają imigrantom. Warto podkreślić, że tylko połowa tej kwoty pochodzi od firmy - drugą połowę uzbierali pracownicy. W sumie od 2015 roku Google przeznaczył na cele charytatywne ponad 16 mln dol. Google nie jest jedyną firmą, która zapowiedziała wsparcie dla imigrantów. Podobne ruchy planuje już m.in. Uber.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu