Felietony

Ktoś atakuje 4chan - ataki DDos blokują od kilku godzin dostęp do strony

Grzegorz Marczak
Ktoś atakuje 4chan - ataki DDos blokują od kilku godzin dostęp do strony
6

4chan do tej pory raczej nie występował w roli ofiary. Społeczność tego dość specyficznego forum odpowiedzialna była bowiem za coś co nazwali operacją Payback w ramach której atakowali te podmioty, który utrudniały funkcjonowanie w sieci organizacji wikileaks. Nie wiadomo czy trwające własnie at...

4chan do tej pory raczej nie występował w roli ofiary. Społeczność tego dość specyficznego forum odpowiedzialna była bowiem za coś co nazwali operacją Payback w ramach której atakowali te podmioty, który utrudniały funkcjonowanie w sieci organizacji wikileaks.

Nie wiadomo czy trwające własnie ataki DDos na stronę 4chan mają coś wspólnego z wikileaks natomiast komentarze na oficjalnym koncie na Twitterze jednoznacznie to sugerują (choć to oczywiście nie musi być prawda).

Warto natomiast pamiętać, że serwis Wikileaks właściwie od momentu kiedy powiadomił o dacie publikacji kolejnych wycieków był atakowany właśnie przy użyciu DDos. Nie wykluczone więc, że ta sama grupa stara się teraz zablokować 4chan.

Przypomnę, że tak zwani Anonimowi (wywodzący się z 4chan) w ramach zemsty za blokowanie kont Wikileaks wywołali "pierwszą wojnę internetową" usiłując zablokować poprzez DDoS dostęp do PayPal, a następnie blokując PostFinance i stronę szwedzkiej prokuratury. Później ofiarą padła strona Visa.com, wysadzono też na chwilę w powietrze stronę MasterCard.

Za info o tej sytuacji dziękuję Tomkowi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Wikileaks4Chan