Felietony

Które strony są najpopularniejsze w tej chwili na Facebooku? Wyniki aktualizowane na żywo

Michał Majchrzycki
Które strony są najpopularniejsze w tej chwili na Facebooku? Wyniki aktualizowane na żywo
8

Nie tylko najpopularniejsze, ale też na przykład najszybciej zdobywające fanów. Strony muzyków rockowych, seriali telewizyjnych, filmów czy drużyn piłkarskich. Zastanawialiście się, które z nich są najwyżej w rankingu popularności? Odpowiedź na to i kilka innych pytań pomoże udzielić działający od n...

Nie tylko najpopularniejsze, ale też na przykład najszybciej zdobywające fanów. Strony muzyków rockowych, seriali telewizyjnych, filmów czy drużyn piłkarskich. Zastanawialiście się, które z nich są najwyżej w rankingu popularności? Odpowiedź na to i kilka innych pytań pomoże udzielić działający od niedawna startup SocialMedia-live. Monitoruje on na bieżąco najpopularniejsze strony na Facebooku.

Na początek parę liczb. SocialMedia-live śledzi na bieżąco niemal 38 mln stron na Facebooku, z czego obejrzeć możemy 2 mln. Dzięki startupowi dowiemy się na przykład, że obecnie (za parę godzin może się to zmienić) najpopularniejszą stroną jest fanpage wokalistki Adele, która zyskała 175 tys. fanów tylko w ostatnich 24 godzinach. Większość fanów brytyjskiej piosenkarki to faceci (62%).

Z kolei najszybciej rozwijającą się stroną na Facebooku jest Quizzes that Don't Suck!, zaś najwięcej razy wcisnęliśmy „Lubię to!” na fanpage’u drużyny piłkarskiej FC Barcelona. Dane na SocialMedia-live dotyczące największych stron na Facebooku aktualizowane są co 10 minut. Mniej popularne witryny sprawdzane są średnio co 5 dni.

Zapytacie może, po co komu takie informacje? SocialMedia-live oferuje niekiedy całkiem interesujące dane. Przede wszystkim jeżeli chodzi o czas - dzięki startupowi dowiemy się, w jakich okresach najszybciej wzrasta popularność danej strony. W dodatku możemy porównać to z różnymi strefami czasowymi.

Interesujący jest też podział na poszczególne kategorie najpopualarniejszych fanpage’ów. Dzięki SocialMedia-live można dowiedzieć się, który z polityków cieszy się największą popularnością, albo nawet, jaka z religii najprężniej działa na Facebooku. Największy serwis społecznościowy w sieci staje się powoli kopalnią wiedzy na temat nas samych.

Nic dziwnego, że danymi bardzo interesują się firmy reklamowe, ale również na przykład ośrodki badania opinii publicznej. Ostatnio Facebook udostępnił serwisowi Politico dane na temat sympatii i antypatii Amerykanów względem konserwatywnych kandydatów na prezydenta. Okazało się m.in., że Ron Paul i Mitt Romney to najpopularniejsi politycy wśród użytkowników Facebooka.

Szkoda, że SocialMedia-live nie oferuje możliwości wyświetlania danych ze względu na kraj pochodzenia. Ciekawie byłoby przyjrzeć się aktualizowanym na bieżąco statystykom dotyczącym Polski. Z drugiej jednak strony startup cały czas się rozwija, możliwe więc, że kolejne interesujące funkcje pojawią się na stronach SocialMedia-live niebawem.

Źródło grafiki: signsfunny.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookfanpage