Artykuł sponsorowany

Kryptowaluty w świecie tradycyjnych finansów?

Redakcja Antyweb
Kryptowaluty w świecie tradycyjnych finansów?
Reklama

Połączenie kryptoaktywów oraz narzędzi tradycyjnych finansów zapewnia szereg atrakcyjnych benefitów. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie kosztów transakcji, ale także przyspieszenie wszelkich procesów oraz zwiększenie transparentności i bezpieczeństwa oferowanych usług. Jednak, czy taka mieszanka jest w ogóle możliwa? Eksperci serwisu udowadniają, że tak, cała fuzja wymaga pięciu fascynujących kroków. Zapraszamy do lektury!

The 2024 Crypto Maturity Journey

To właśnie tak nazywa się nietypowy raport, który jest fundamentem bieżących rozważań. Jak wynika z omawianego zestawienia, kursy kryptowalut w tym kurs ethereum może być już wkrótce nierozerwalnie związany z tradycyjnymi produktami bankowymi.

Reklama

Co szczególnie interesujące, autorzy opracowania wyróżnili 5 wyjątkowych etapów integracji, podkreślając kluczowe czynniki dla każdego poziomu nadchodzących zmian. O czym mówią poszczególne etapy?

Poziom 0

Wstępny krok dotyczy kontekstu edukacji, ale również samej strategii i szeroko pojętego planowania. Tutaj konieczne jest wskazanie inicjatora zmian i prawdziwego lidera, który pomoże w budowie zespołu ekspertów. Biorąc to pod uwagę, specjaliści prognozują stworzenie dwóch kluczowych kategorii profesjonalistów.

Jedna grupa dedykowana jest osobom bezpośrednio zaangażowanym w zarządzaniu kryptowalutami. Może to zatem obejmować wszelkiego rodzaju transakcje handlowe, ale również inwestycje oraz zadania, wynikające z komercyjnej bankowości.

Kolejnym przykładem są eksperci, którzy specjalizują się w zarządzaniu ryzykiem. Fachowcy dbają zatem o pełną zgodność realizowanych usług w kontekście prawnym. Profesjonaliści będą musieli analizować i monitorować pojawiające się regulacje tak, aby wdrażane rozwiązania nie przejawiały negatywnych przesłanek, wynikających z nieprawidłowości.

Jak widać, pierwszy krok skupia się na lepszym zrozumieniu rzeczywistości kryptowalut oraz zbudowaniu silnej infrastruktury. To jednak nie koniec!

Poziom 1

Kolejny poziom wdrażania kryptoaktywów, do struktur instytucji finansowej, pozwala już na rozpoczęcie debiutanckich działań o charakterze operacyjnym. W praktyce oznacza to nawiązywanie pierwszych partnerstw i kooperacji z firmami kryptowalutowymi, ale nie tylko.

Autorzy piszą jednocześnie o podmiotach reprezentujących bankowość detaliczną. Jest to zatem ukłon w stronę tych konsumentów, którzy są zainteresowani współpracą z tego typu organizacjami. Nowy model ma zatem wyeliminować lub znacznie zniwelować dotychczasowe limity w postaci braku jednoznacznych regulacji, a także niewielkiej ilości danych na temat funkcjonowania kryptowalut.

Reklama

Eksperci dostrzegają również znacznie lepsze warunki do optymalizacji ryzyka. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi. Mają one szybko i sprawnie ewaluować potencjalne ryzyko, wynikające z partnerstwa. Jak widać, kombinacja odpowiednich przepisów i technologii otwiera dostęp do następnego poziomu!

Poziom 2

Dalszy rozwój strategii prowadzi czytelników do opcji oferowania bardzo konkretnych i niezwykle interesujących produktów inwestycyjnych. Oferta ta bazuje zatem na możliwościach kryptoaktywów, tworząc specjalną kategorię syntetycznych towarów. W konsekwencji, już sama możliwość wzrostu danej pozycji może stać się okazją do wygenerowania znacznych benefitów.

Reklama

Przykładem mają być produkty typu ETP. Opracowane narzędzia pozwalają bowiem na pośrednią formę inwestycji, co przyciąga wielu ambitnych przedsiębiorców. Obserwuje się również tendencje do dalszego rozwoju produktów ETP, poszerzając zakres możliwości. Etap ten ma zatem na celu przyciągnięcie nowych konsumentów, zachowując jednocześnie transparentność i bezpieczeństwo transakcji.

Poziom 3

Przedostatni etap doskonale demonstruje, w jaki sposób zaawansowane instytucje finansowe budują portfel nowych narzędzi, ułatwiając jednocześnie dostęp do świata kryptowalut. Oznacza to zatem, że posiadacz danej kryptowaluty może zdecydować się na jej zdeponowanie w wybranej placówce. Takie usługi będą rosły proporcjonalnie do zainteresowania oraz potrzeb wszystkich konsumentów.

Dodatkowo, raport świetnie pokazuje, że oferowanie takich produktów wcale nie wymaga autorskiej strategii lub systemu działania. Podmioty finansowe mogą bowiem podejmować współpracę z przedsiębiorstwami o takiej specjalizacji, ograniczając koszty, a jednocześnie podnosząc poziom jakości obsługi. Taka kooperacja może również obejmować samą infrastrukturę technologiczną. W rezultacie, integracja kryptoaktywów do świata tradycyjnej bankowości staje się szybka, efektywna i rzetelna!

Poziom 4

Finalny rozdział eksponuje naprawdę zaawansowane rozwiązania finansowe z perspektywy kryptoaktywów. Dzięki tak zaawansowanym funkcjonalnościom, konsumenci mogą korzystać z produktów opartych na technologii blockchain lub wykorzystywać kryptowaluty do zabezpieczania tradycyjnych form wsparcia finansowego - na przykład pożyczek.

Połączenie nowych możliwości ułatwia także obszar wszelkiego rodzaju rozliczeń, transakcji, zapewniając fantastyczną automatyzację. Ostatni etap podkreśla zatem innowacyjność i efektywność takiej adaptacji!

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama