Telewizja

Na takie decyzje czekamy - dwa nowe seriale premium od Canal Plus

Konrad Kozłowski
Na takie decyzje czekamy - dwa nowe seriale premium od Canal Plus
6

Ja ja lubię czytać takie wieści. Dzięki serialom telewizji kablowych, tzw. kanałów premium, nareszcie rozruszała nam się ta kategoria w polskiej telewizji. Po sukcesie Belfra powrót tego tytułu był niemal pewien - nastąpi to już 22 października. Ale to nie wszystko, co szykuje dla widzów Canal+.

Na efekty właśnie rozpoczętych zdjęć będziemy musieli zaczekać, ale zapowiedzi już teraz wydają się bardzo kuszące. „KRUK. Szepty słychać po zmroku” i "NIELEGALNI" - tak brzmią tytuły przedstawionych dzisiaj produkcji. Na plany zdjęciowe zjadą się doskonale znani nam aktorzy, ale nie nie zabraknie świeżych twarzy. Na czym skupią się nowe, oryginalne seriale polskiego oddziału Canal+?

KRUK. Szepty słychać po zmroku - kryminał od Canal+

Pierwszy z nich ma być kryminałem akcją rozgrywającą się na Podlasiu. Wyczuwam tutaj odrobinę połączenia Belfra i Watahy od HBO, gdyż w opisie czytamy o "surowej, ostrej i nieprzewidywalnej" naturze. Z Łodzi do Białegostoku wyjeżdża inspektor Adam Kruk z wydziału kryminalnego - ma zająć się sprawą porwania nastoletniego chłopca. Co istotne, pochodzi właśnie z Białegostoku. Nasz inspektor, choć błyskotliwy, nie jest nieskazitelny, co sugeruje konfrontację bohatera "z ciemną stroną swojej przeszłości".

W roli tytułowej wystąpi Michał Żurawski („Dzikie róże”), a obok niego zobaczymy również Cezarego Łukaszewicza („BELFER”), Katarzynę Wajdę („Jesteś bogiem”), Andrzeja Zaborskiego(„Róża”) oraz Annę Nehrebecką („Chce się żyć”). Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Maciej Pieprzyca, autor „Jestem mordercą” i „Chce się żyć”. Pomysłodawcą i scenarzystą serialu „Kruk” jest Jakub Korolczuk, współscenarzysta filmu „Życie po życiu” z Christiną Ricci i Liamem Neesonem. Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek („Po prostu przyjaźń”) a produkcję: Piotr Dzięcioł (producent nagrodzonego Oscarem® filmu „Ida”) oraz Łukasz Dzięcioł z Opus TV.

NIELEGALNI - serial szpiegowski od Canal+

Drugi z tytułów zainteresuje fanów szpiegowskich historii. "NIELEGALNI" będzie ekranizacją powieści Vincenta V. Severskiego. Akcja rozgrywać się będzie nie tylko w Warszawie, ale również w Sztokholmie, Mińsku oraz Stambule. W roli głównej zobaczymy Grzegorza Damięckiego, który pokazał się ze świetnej strony w Belfrze (jako Grzegorz Molenda), dlatego cieszę się, że tym razem będzie on w centrum wydarzeń.

Poza nim w serialu wystąpią: Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak(„Krew z krwi” 2), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Sługi boże”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”) i wielu innych. „NIELEGALNI” to także najlepsi realizatorzy: reżyser Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „Ki”), operator obrazu Piotr Sobociński jr („Wołyń”), scenarzyści Dorota Jankojć-Poddębniak(„Czuwaj”), Maciej Kubicki i Bartosz Staszczyszyn oraz producenci Anna Kępińska i Maciej Kubicki z Telemark („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”).

Belfer - 2 sezon zwiastun:

Jako, że dysponujemy żadnymi multimediami związanymi z ww. tytułami, na osłodę pozostawiam zwiastun 2. sezonu Belfera. Premiera 22 października.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu