Polska

Brawo za świetną promocję i przykuwający oko design — tak wyglądają koszulki open source!

Kamil Świtalski
Brawo za świetną promocję i przykuwający oko design — tak wyglądają koszulki open source!
9

Pierwsze na świecie koszulki open source. Że co?! — tak mniej więcej wyglądała moja pierwsza reakcja, która po bliższym zapoznaniem się z tematem przerodziła się w... zachwyt. Bo ekipa z TEONITE wykonała kawał świetnej roboty i mam cichą nadzieję, że pomysł spodoba się szerszej grupie odbiorców.

Koszulki firmowe, które nie odstraszają na kilometr

Myśląc o koszulkach z logiem firmy, pierwsze nasuwają mi się na myśl niezbyt estetyczne, fatalnej jakości t-shirty z ogromnym logo, które idealnie kontrastuje z tłem. Takie, które widać już z daleka. Niewiele firm decyduje się na jakieś schludne rozwiązanie, które nie jest nachalne i przykuwa wzrok. Ale to nie jest tak, że nie ma ich w ogóle — na co idealnym przykładem jest projekt koszulek open source od szczecińskiego software house'u TEONITE. Na co dzień firma zajmuje się szeroko pojętym tworzeniem aplikacji i systemów biznesowych. Myśląc o autorskich t-shirtach dla swoich pracowników, postanowili oni jednak wymknąć się z nudnych schematów bylejakości i zaproponować coś nowego. I tak opracowali pierwsze koszulki, które promują jako... koszulki open source.

Chcieliśmy stworzyć wzór, który nie tylko będzie nadrukiem na t-shirt, ale także odda ducha współpracy w naszym zespole. Jesteśmy miłośnikami open source i postanowiliśmy, że nasze koszulki właśnie w tej wersji wypuścimy do sieci.

Czym są koszulki open source?

T-shirty z wzorami a'la gwiazdozbiory, w których pierwsze skrzypce grają... no właśnie popularne projekty open source. Na jednej koszulce potrafi być ich kilka, a nawet kilkanaście — w przypadku firmowych wzorów, w widocznym miejscu znalazł się też gwiazdozbiór, który nie pozwala zapomnieć o nazwie firmy. Ale to nie jest mus -- bo idea stojąca za tymi wzorami jest taka, że każdy może je wykonać samodzielnie. Tak długo, jak ma dostęp do oprogramowania, pozwalającego tworzyć grafikę wektorową. Na specjalnym koncie w serwisie GitHub znajdziecie cały zestaw instrukcji, a także pomocniczych plików, które pomogą wam w stworzeniu wymarzonego wzoru.

Piszesz kod w PHP, Javie lub korzystasz z Angulara? Montujesz filmy w Adobe Premiere? Poza samymi plikami źródłowymi, w udostępnionych materiałach znajdziesz też podpowiedzi na temat “jak zacząć?”. Bazując na naszym pomyśle możesz zmodyfikować istniejące lub wykreować własne, nowe konstelacje. Stwórz coś zupełnie oryginalnego i zaproponuj wykorzystanie tej koncepcji w inny sposób — zaprojektuj niepowtarzalny kubek, plakat lub tapetę. Potrzebujesz jedynie programu do obróbki grafiki wektorowej (np. Adobe Illustrator) i trochę wyobraźni.

Efekt finalny wygląda naprawdę fajnie. I przyznam szczerze, że choć sam nie należę do fanów geekowskich t-shirtów, to proste, nienachalne, a przy okazji też fajnie wykonane pod kątem projektu wzory przyjmuję z otwartymi ramionami. A pod tym względem przy tych gwiezdnych koszulkach naprawdę można poszaleć.

Trzeba przyznać ekipie z TEONITE, że mają ładne koszulki firmowe. A do tego pogratulować pomysłu na reklamę. Estetyczną i miłą dla oka! Więcej na temat całej inicjatywy możecie przeczytać na ich blogu. Wzory zaś czekają na chętnych w ich sklepie internetowym.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu