Świat

Koszmar powraca - czyli Magic Mouse od Apple

Grzegorz Marczak
Koszmar powraca - czyli Magic Mouse od Apple
74

Apple odświeżyło dzisiaj nieco asortyment. Przede wszystkim pojawiła się nowa wersja Macbooka, plastik zamieniono na plastik ale za to bateria ma trzymać do 7 godzin. Komputerek został wyposażony również w ekran LED oraz szklany touchpad. Więcej szczegółów na temat nowych produktów znajdziecie apple...

Apple odświeżyło dzisiaj nieco asortyment. Przede wszystkim pojawiła się nowa wersja Macbooka, plastik zamieniono na plastik ale za to bateria ma trzymać do 7 godzin. Komputerek został wyposażony również w ekran LED oraz szklany touchpad. Więcej szczegółów na temat nowych produktów znajdziecie appleblog czy mackozer (warto zwrócić uwagę na nowy time capsule - moim zdaniem genialne urządzenie). Ja natomiast chciałem wspomnieć o powracającym koszmarze czyli myszce apple.Pierwsza myszka Apple jaką kupiłem wraz z całym zestawem zepsuła się po kilku miesiącach. Niestety tylko siebie mogłem winić za to, że zakupiłem tak absurdalnie wyglądające urządzenie za takie pieniądze. Koszmar jednak powraca bo designerzy Apple nadal twierdzą, że potrafią zrobić ładne i funkcjonalne narzędzie.

Zaprezentowana dzisiaj Magic Mouse przypomina mydelniczkę (poprzednik miał kształt mydła). Nie pomagają niestety nawet dobre zdjęcia w Apple store - Magic Mouse wygląda po prostu kuriozalnie i może podobać się chyba jedynie fanom apple. Myszka ta nadal nie ma przycisków - będzie więc psuła się tak samo jak poprzedniczka a z czasem coraz trudniej będzie przycisnąć coś co się nie przyciska tylko ma reagować na dotyk.

Fani mogą powiedzieć, że Magic ma Multi-Touch. Ja powiem, że jest to na razie tylko imitacja klasycznej kuliki w myszkach. Gestami można przesuwać obraz w lewo, prawo do góry i do dołu. Niestety przybliżenie i oddalenie nadal będziemy wykonywać przy wciśniętym klawiszu na klawiaturze. Mamy więc takie bardzo ograniczone możliwości dotykowe, które tak naprawdę wygodniej jest robić przy pomocy klasycznego pokrętła w normalnych myszkach.

Cena jednak jak za produkt apple. Magic kuriozum kosztować będzie ok 70 USD czyli w Polsce pewnie dobrze ponad 300 PLN. Prawdziwego fana cena pewnie tak jak i wygląd nie przerazi - reszcie polecam producentów , którzy na myszkach się znają i za priorytet nie stawiają wyglądu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleMacbook