Komunikatory

Korzystasz z Google Hangouts? Teraz z tą aplikacją możesz zmienić wygląd tego komunikatora

Grzegorz Ułan
Korzystasz z Google Hangouts? Teraz z tą aplikacją możesz zmienić wygląd tego komunikatora
19

Celowo zadałem pytanie od razu w tytule tylko do użytkowników tego komunikatora, gdyż wiem, że innych, którzy korzystają tylko z Messengera, a co bardziej zbuntowani z alternatyw typu Telegram, ta „aplikacja” nie zainteresuje.

Jeśli jednak jesteś fanem Google Hangout i znudził ci się ciągle jeden i ten sam wygląd tej aplikacji, możesz wypróbować aplikację YakYak. Nie jest to typowy desktopowy program, ale też nie działa jako rozszerzenie czy aplikacja instalowana z poziomu przeglądarki w Chrome, jak oryginalny Google Hangout. Coś podobnego opisywałem Wam już w przypadku aplikacji Wmail.


Aplikacja dostępna jest na wszystkie systemy - macOS, Linux 32/64 i Windows 32/64. Uruchamia się w osobnym oknie z ikoną w zasobniku oraz z opcją wyskakujących powiadomień o nowych wiadomościach oraz własną paczką emotikon, dostosowanych do wybranego tematu.


Różni się od oryginalnej wersji opcją zmiany wyglądu, a do wyboru mamy 4 tematy kolorystyczne, w tym dwa ciemne motywy. Dodatkowo, jeśli mamy dużo konwersacji na liście kontaktów, możemy wybrane pozycje dodać do ulubionych, wtedy umieszczane są one w górnej części listy nad ostatnimi rozmowami.

Google Hangouts
YakYak

Program udostępniony jest jako open source, na stronie pobierania aplikacji macie udostępnione źródła, możecie też pomóc w rozwoju tej wersji komunikatora.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu