Płatności i bankowość

Konkurent Revolut - Twisto, rejestruje w Polsce 2.5 tysiąca nowych użytkowników dziennie

Grzegorz Ułan
Konkurent Revolut  - Twisto, rejestruje w Polsce 2.5 tysiąca nowych użytkowników dziennie
11

Nie można było lepiej trafić z terminem na debiut nowej karty płatniczej i aplikacji, udostępnionej miesiąc temu przez czeski fintech Twisto polskim użytkownikom. Okres przedświąteczny, wzmożone zakupy zrobiły swoje i liczba użytkowników rośnie w imponującym tempie.

O Twisto po raz pierwszy pisałem Wam jeszcze w 2018 roku, jednak prawdziwy start usług tego fintechu datowany jest na drugą połowę października tego roku, kiedy to udostępnili nową aplikację i kartę płatniczą. Wtedy to popularność Twisto w Polsce wystrzeliła. W tym czasie zarejestrowało się w systemie 70 tys. klientów, a w listopadzie w Twisto rejestrowało się już średnio 2,5 tys. klientów dziennie.

Michal Smida, założyciel i CEO Twisto:

W ciągu miesiąca rejestrację w Twisto rozpoczęło 70 tys. osób. To przekroczyło nasze oczekiwania – jesteśmy zachwyceni i bardzo wdzięczni za tak ciepłe przyjęcie. Od końca długiego weekendu w Twisto codziennie rejestrowało się blisko 2,5 tys. klientów. Rekordowego dnia przeprocesowaliśmy ponad 3 tys. wniosków. Nasi klienci aktywnie uczestniczą w programie poleceń i rekomendują Twisto swoim znajomym. Z tego źródła pochodzi aż 40 proc. wniosków. Bardzo nas to cieszy. Robimy wszystko by klienci, którzy przeszli rejestrację, mogli korzystać z naszych usług jak najszybciej, m.in. usprawniliśmy proces i powiększyliśmy dedykowany mu zespół. Pracujemy nad pełną automatyzacją, wtedy czas od rejestracji do przyznania limitu Twisto skróci się do kilkudziesięciu minut. Cieszy nas dobra jakość składanych wniosków. Weryfikujemy zdolność kredytową każdego klienta, a odsetek akceptacji jest wyższy niż w Czechach.

Dla przypomnienia, Twisto to fintech oferujący klientom kredyt z odroczonym terminem płatności, nawet do 45 dni. Limit kwotowy przyznawany jest po zarejestrowaniu się w aplikacji mobilnej i po otrzymaniu karty w jego ramach możemy robić zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych. W przypadku płatności za granicą rozliczane są one po najlepszym kursie wymiany, bez opłat i prowizji.

Nie bez znaczenia na sukces i popularność Twisto miał też zastosowany system poleceń, z którego korzysta w Polsce również Revolut. W Twisto za każdego poleconego znajomego dostajemy po 50,00 zł - polecający i polecany, a polecać można wielokrotnie i zebrane środki wykorzystać na zakupy.

Źródło: Twisto.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu