Chrome

Na tę maleńką zmianę w Chrome czekali chyba wszyscy. Koniec z przypadkowymi kliknięciami

Grzegorz Ułan
Na tę maleńką zmianę w Chrome czekali chyba wszyscy. Koniec z przypadkowymi kliknięciami
23

Wprawdzie zapowiedziana wczoraj na blogu Google nowość, dostępna będzie w Chrome na desktopach i smartfonach, ale to na urządzeniach mobilnych, przeskakiwanie przeglądanych stron, jest najbardziej irytujące.

Z pewnością zdarzyło się to wielu z Was, że uruchamiając jakiś artykuł na wybranej stronie, zaczynacie już go czytać, a strona w tle nadal doładowuje niektóre elementy i po załadowaniu przewija Wam ekran z tego miejsca, w którym byliście, do zupełnie innego fragmentu.

Osobiście często zdarza mi się też coś takiego, że próbuję w coś kliknąć na ekranie i w tym samym momencie przewija mi go najczęściej do jakiejś reklamy i klikam właśnie w nią, przenosząc mnie do zupełnie innej strony.

Teraz Google wprowadza do swojej przeglądarki mechanizm, który będzie blokował przewijanie, coś na zasadzie zakotwiczenia jej w miejscu, gdzie akurat jesteśmy. W ten sposób zawsze będziemy w tym samym miejscu na stronie, niezależnie od doładowywanych w tym samym czasie elementów.

Cieszę się, że Google pomyślało o tym i wprowadza coś nowego, coś, co z pewnością przełoży się na wygodę korzystania z Chrome przez użytkowników.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu