Felietony

Koniec wojny między Myspace i Photobucket.

Grzegorz Marczak
Koniec wojny między Myspace i Photobucket.
4

Nie można chyba do końca nazwać tego co się przez ostatnie tygodnie działo wojną - był to raczej pokaz sił przeprowadzony przez Myspace (jeśli ktoś nie zna sytuacji zapraszam do przeczytania poprzedniej mojej informacji na ten temat). Pokaz sił został zakończony, Photobucket w bardzo lakoniczny...

Nie można chyba do końca nazwać tego co się przez ostatnie tygodnie działo wojną - był to raczej pokaz sił przeprowadzony przez Myspace (jeśli ktoś nie zna sytuacji zapraszam do przeczytania poprzedniej mojej informacji na ten temat).

Pokaz sił został zakończony, Photobucket w bardzo lakoniczny sposób poinformował na swoim blogu iż od teraz filmy z jego serwisu będą wyświetlane ponownie na stronach użytkowników myspace.

Zakończyła się krótka potyczka która jednak miała swoje konsekwencje zarówno dla Myspace jaki i Photobucket – myspace swoim dość dziwnym zachowaniem stracił w oczach niektórych dziennikarzy i blogerów (wydźwięk ich poczynań chyba był nieco cięższy niż im sie wydawało.

Photobucket zyskał na całej tej „aferze” dużo przychylnej prasy i dużo darmowej reklamy w wielu poczytnych miejscach. Wczesne przewidywania od Alexa pokazują iż photobucket zyskał nawet wzrostowy trend w momencie kiedy na chwilę rozstał się z myspace (przy tej ilości informacji na ten temat nie jest to dziwne).

Ciekawe jest iż informacje dlaczego myspace odcięło photobucket od swojego serwisu nie są chyba dość jasne – wynika z nich iż właścicielom myspace nie spodobało się iż photobucket emitował reklamy w plikach video a były one w dość dużej ilości wyświetlane na myspace.

Koniec końców kolejny happy end, który pokazuje, że w interesach zawsze lepsze jest porozumienie niż konflikty.

PS. Z ostatniej chwili dowiadujemy się iż Photobucket rozpoczął współprace z serwisem meez.com, który umożliwia korzystanie z trój wymiarowych avatarów (mezz to serwis z milionem użytkowników !)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu