Felietony

Facebook nie kupi twittera?

Grzegorz Marczak
Facebook nie kupi twittera?
16

Niestety przewidywania niektórych, co do tego, iż facebook mógłby być zainteresowany zakupem twittera chyba się nie sprawdzą. Facebook zdecydował się uruchomić swojego własnego twittera o nazwie „status update” wewnątrz swojego serwisu a ostatnio dodał możliwość wysyłania i czytania informacji p...

Niestety przewidywania niektórych, co do tego, iż facebook mógłby być zainteresowany zakupem twittera chyba się nie sprawdzą.

Facebook zdecydował się uruchomić swojego własnego twittera o nazwie „status update” wewnątrz swojego serwisu a ostatnio dodał możliwość wysyłania i czytania informacji przez SMS.


Status update - obrazek z mashable (nie mam konta w facebook)

Mashable przewiduje, iż w kolejce chętnych do zakupów tego popularnego serwisu mogą ustawić się Yahoo i Google. Google wprawdzie będzie miało większy problem z zakupem twittera ponieważ zaczną padać pytania o serwis Dodgeball (uważany za prekursora twittera) który jak się okazuje nie był dobrą inwestycją i dryfuje teraz bez celu.

Jak potężny jest twitter? – trudno zdobyć pewność co do informacji jakie pojawiają się w sieci. Można jednak przypuszczać iż ilością użytkowników zbliża się do youtube ( w marcu miał ponad 100 tysięcy użytkowników i podobno co trzy tygodnie ta liczba się podwaja).

Mnie bardziej jednak ciekawi posunięcie facebooka – czy nie będzie on prekursorem nowej mody w serwisach społecznościowych (szczególnie tych zamkniętych) na budowanie sobie własnych twitterów ?. Miałoby to sens o, tyle iż informacja o tym, co robią znajomi znajdujący się w naszej sieci przyjaciół jest bardziej sensowna.

A co jeśli myspace i inne duże serwisy uruchomią własne twittery – myślę, że użytkownicy serwisów społecznościowych w ramach których powstanie taki serwis nie będą aktywnymi użytkownikami samego twittera. Czy może to doprowadzić do spadku popularności twittera ? – tego nie wiem ale przypuszczam, że tak może się stać.

Ciekawe, czy ruch facebooka zostanie powielony przez polskie serwisy społecznościowe ? – grona, spinacze jak również serwisy biznesowe już powinny zacząć myśleć o swoich własnych twitterach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu