Moje przemyślenia

Koniec blue screen of death? Takich rzeczy się nie robi!

Grzegorz Marczak
22

W najnowszym systemie operacyjnym firmy Microsoft czyli Windows 8, prawdopodobnie pożegnamy się z legendarnym już blue screen of death, czyli ekranem z informacją o błędzie który jest dobrze znany wszystkim użytkownikom windowsów. Zamiast niebieskiego ekranu będziemy mieli teraz czarne tło oraz in...


W najnowszym systemie operacyjnym firmy Microsoft czyli Windows 8, prawdopodobnie pożegnamy się z legendarnym już blue screen of death, czyli ekranem z informacją o błędzie który jest dobrze znany wszystkim użytkownikom windowsów. Zamiast niebieskiego ekranu będziemy mieli teraz czarne tło oraz informacje o potrzebie restartu komputera wraz z numerem błędu jaki wystąpił. Wygląda to jakby wreszcie ktoś pomyślał komu wyświetlany jest taki komunikat - szkoda, że tylko nie udało się rozszyfrować kodu błędu i przedstawić go również w formie opisu.

Nie wiadomo jeszcze do końca czy faktycznie czarny ekran zagości w oficjalnej wersji Windows 8 czy jest on tylko zastosowany w wersji developerskiej systemu. Moim zdaniem nie można zmieniać legendy, którą jest i będzie najbardziej absurdalny komunika o błędzie jaki kiedykolwiek zobaczył użytkownik systemu operacyjnego. Tego się po prostu nie robi użytkownikom :)

Zdjęcie i info z winrumors.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windows 8