Bezpieczeństwo w sieci

Kompleksowa i wygodna ochrona Twoich urządzeń - oto F-Secure Safe

Konrad Kozłowski
Kompleksowa i wygodna ochrona Twoich urządzeń - oto F-Secure Safe
3

Podczas gdy zainteresowanie i popularność nowych technologii rośnie, świadomość użytkowników na temat bezpieczeństwa informatycznego i zabezpieczania swoich urządzeń wydaje się nie nadążać za zachodzącymi zmianami. Obecnie można zaobserwować niepokojący trend, zgodnie z którym użytkownicy nie decydują się na wyposażenie swojego urządzenia w jakiekolwiek oprogramowanie antywirusowe. Panuje błędne przekonanie, że podstawowe czynności wykonywane na urządzeniach podłączonych do sieci nie niosą za sobą żadnych niebezpieczeństw. A te przecież czyhają na nas na każdym kroku!

Oprócz komputerów chronić musimy również smartfony. Właśnie taki pakiet zabezpieczeń oferuje znana od lat wśród polskich użytkowników firma F-Secure. Najlepszym określeniem dla takiego zestawu jest słowo „pakiet”, ponieważ jest to kompleksowe podejście do ochrony naszego cyfrowego dobytku.

F-Secure pozwala błyskawicznie zainstalować aplikację na każdym z urządzeń

Faktem jest, że każda z platform, niezależnie od tego czy mówić będziemy o systemie Windows na komputerach czy Androidzie na smartfonach, posiada własny system zabezpieczeń. Znam nawet kilka osób, które po wdrożeniu darmowego mechanizmu ochrony w system Windows, zrezygnowały całkowicie z dodatkowego oprogramowania. Ja nie zdecydowałem się na taki krok, ponieważ bezpieczeństwo swojego komputera mogę powierzyć jedynie firmie, która specjalizuje się w wykrywaniu i eliminowaniu zagrożeń. Hakerzy tworzą coraz bardziej skomplikowane i zaawansowane złośliwe oprogramowania, warto zatem pomyśleć o adekwatnej linii obrony. Takie zabezpieczenie oferuje F-Secure w ramach pakietu Safe, który nie powinien umknąć waszej uwadze (również ze względu na atrakcyjną ofertę cenową).

W ramach pakietu Safe otrzymuje komplet oprogramowania chroniącego nasz komputer , tablet czy smartfon. Oferta skierowana jest nie tylko to pojedynczych użytkowników, ale również do małych firm i rodzin. Za korzystną cenę dostajemy licencję, którą możemy wykorzystać dowolnie, na trzech urządzeniach. Co więcej, możemy zarządzać pakietem, czyli dowolnie przenosić licencję pomiędzy ludźmi i urządzeniami. Safe to oczywiście podstawowe systemy zabezpieczające, czyli antywirus i ochrona przed atakami z zewnątrz, a także ochrona naszej lokalnej sieci. Wśród nowości warto wymienić portal My F-Secure pozwalający wygodnie zarządzać systemem bezpieczeństwa, zaś rozwiązanie o nazwie Finder zwiększy nasze szanse ochrony przed kradzieżą urządzenia. Chciałbym podkreślić, że już w 2015 roku aż 60% Polaków posiadało urządzenie określane mianem smartfona - można śmiało założyć, że większość z nich nie jest dostatecznie chroniona, a przecież te “przenośne komputery” zawierają nasze najbardziej prywatne informacje i dane.


Program F-Secure Safe jest w pełni kompatybilny z najnowszą odsłoną systemu Windows - Windows 10 oraz aktualnym wydaniem mobilnej platformy Google - Android 6 Marshmallow. Użytkownicy sprzętu firmy Apple także mogą zainteresować się ofertą firmy F-Secure - na liście obsługiwanych platform znalazły się systemy OS X El Capitan oraz iOS9. Oferta standardowa jest dostępna na stronie producenta, znajduje się tam na przykład pakiet zawierający licencję na 3 urządzenia w cenie 139 złotych za rok, to tak naprawdę jeden z atrakcyjnych sposób na uzyskanie ochrony Safe. Dzięki współpracy z operatorami sieci komórkowych i dostawcami Internetu możliwe jest zdobycie licencji w jeszcze lepszej cenie, na przykład w ramach jednego abonamentu za usługi teleinformatyczne.

F-Secure to firma z wieloletnim doświadczeniem –od 1988 dostarcza oprogramowania zapewniające bezpieczeństwo urządzeń i danych użytkowników. F-Secure doskonale odnajduje się w dzisiejszych, mobilnych realiach, kiedy to niemal każde urządzenie z którego korzystamy jest podłączone do Sieci, poprzez udostępnianie kompleksowego rozwiązania pozwalającego ochronić nasz komputer, tablet i smartfon.

--
Tekst powstał we współpracy z firmą F-Secure.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu