20

Kolejny smartfon fotograficzny: Asus ZenFone Zoom

Wczoraj pisałem o kilku produktach Asusa zaprezentowanych w Berlinie, przyszedł czas na informacje dotyczące kolejnego urządzenia tajwańskiej firmy. Tym razem będzie to ZenFone Zoom. Producent anonsuje go jako najcieńszy na świecie smartfon z trzykrotnym zoomem optycznym. Fotograficzne telefony zaprezentowało Sony, Asus najwyraźniej nie chce być gorszy. Zacznijmy od pozostałych podzespołów. Serce produktu stanowi czterordzeniowy procesor […]

Wczoraj pisałem o kilku produktach Asusa zaprezentowanych w Berlinie, przyszedł czas na informacje dotyczące kolejnego urządzenia tajwańskiej firmy. Tym razem będzie to ZenFone Zoom. Producent anonsuje go jako najcieńszy na świecie smartfon z trzykrotnym zoomem optycznym. Fotograficzne telefony zaprezentowało Sony, Asus najwyraźniej nie chce być gorszy.

ASUS Zenfone Zoom_1

Zacznijmy od pozostałych podzespołów. Serce produktu stanowi czterordzeniowy procesor Intel Atom (64-bitowy), moduł wspierany jest przez 4 GB pamięci operacyjnej. Do tego 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej oraz czytnik kart pamięci formatu microSD. Obraz prezentowany będzie na 5,5-calowy ekranie o rozdzielczości Full HD pokrytym warstwą Gorilla Glass 4. Warto wspomnieć o module LTE oraz baterii o pojemności 3000 mAh (brak możliwości wymiany). Producent zapewnia, że w niespełna 40 minut można naładować akumulator do poziomu 60%.

ASUS Zenfone Zoom_2

Sprzęt o wymiarach 158.9 x 78.84 x 11.95~5mm i wadze 185 g trafi na rynek z platformą Android 5.0 oraz nakładką ASUS ZenUI. Kiedy i w jakiej cenie? Tego jeszcze nie sprecyzowano. Wiadomo jednak, że ZenFone Zoom dostępny będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej (Pure Black) oraz białej (Ceramic White). Przejdźmy do funkcji foto, która ma być najmocniejszym atutem urządzenia. Co oferuje firma oprócz wspomnianego trzykrotnego zoomu optyczny firmy Hoya?

ASUS Zenfone Zoom_3

Asus przekonuje, że sprzęt redefiniuje pojęcie fotografii mobilnej i gwarantuje jakość znaną z lustrzanek cyfrowych, ale nie oni pierwsi próbują w ten sposób zachęcić do zakupu – niektórzy producenci już kilka lat temu serwowali podobne teksty, przykładem chociażby Nokia (nie ukrywam, że sprzęt Ausa przypomina mi modele europejskiego producenta). Korporacja z Tajwanu zastosowała tylni aparat PixelMaster 13MP, warto wspomnieć o 10-elementowym obiektywie oraz optycznym systemie stabilizacji obrazu.

Tylni aparat wykorzystuje działanie lampy dual-LED Real Tone flash, która zapewnia możliwie najbardziej naturalne oświetlenie, wytwarzając idealne połączenie bieli i żółtego, które pozwala na uchwycenie żywych kolorów i naturalnych odcieni skóry. ZenFone Zoom został ponadto wyposażony w laserowy auto-focus, dzięki któremu ostrość zostanie ustawiona w zaledwie 0,2 sekundy oraz matrycę Panasonic SmartFSI, gwarantującą spektakularne efekty przy kadrach o niskim oświetleniu.

ASUS Zenfone Zoom_4

Producent zapewnił urządzeniu przyciski dedykowane robieniu zdjęć oraz nagrywaniu filmów, dzięki czemu korzystanie z tych funkcji będzie łatwiejsze. Podobno dopracowano tryb manualny z czego zadowoleni będą użytkownicy bardziej zorientowani w tajnikach fotografii – zwłaszcza mobilnej. Dodam jeszcze, że z przodu smartfonu pojawi się aparat 5 Mpix z szerokokątnym obiektywem. Produkt trafi na europejski rynek, więc wypada czekać na szczegóły.

Grafika tytułowa: youtube.com