Felietony

Kochamy video reklamy - Gazeta lepsza od Onetu

Grzegorz Marczak
Kochamy video reklamy - Gazeta lepsza od Onetu
27

Nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczycie ale od jakiegoś czasu wydaje mi się, że Gazeta.pl przegoniła onet jeśli chodzi o ilość wyskakujących reklam, oraz automatycznie odtwarzane reklamy video. Ostatnio gazeta.pl zaskoczyła mnie podwójnie, po wejściu na stronę główną rozpadła się ona na d...

Nie wiem czy to tylko moje subiektywne odczycie ale od jakiegoś czasu wydaje mi się, że Gazeta.pl przegoniła onet jeśli chodzi o ilość wyskakujących reklam, oraz automatycznie odtwarzane reklamy video.

Ostatnio gazeta.pl zaskoczyła mnie podwójnie, po wejściu na stronę główną rozpadła się ona na dwie części z których wyłoniła się jakaś kolejna ambitna produkcja agencji marketingowych - nie pamiętam nawet czego to była reklama. Natomiast na jednej z rozpadających się części strony była reklama video która oczywiście napieprzała swoimi dźwiękami po głośnikach. Wyłączyć jej jednak nie mogłem bo przed oczami miałem wielkie reklamowe coś i dopiero po zamknięciu tego czegoś miałem szansę na wyłączenie reklamy video.

Możliwe, że to co teraz napiszę jest bardzo naiwne ale czy naprawdę nie da się wprowadzić jakichkolwiek regulacji chroniących mój słuch oraz moje nerwy przed zaskakującymi samo odtwarzającym się reklamami video (ostatnio siedząc w słuchawkach mało zawału nie dostałem jak zaczęło grać coś na gazecie)? Skoro za uciekający po ekranie krzyżyk mogą być kary to może za odtwarzanie głośnej reklamy automatycznie po wejściu na stronę też?

Na razie najwięcej video reklam spotkałem na gazeta.pl nie wykluczone jednak, że inne portale za chwilę również zaczną zmasowany atak tą formą reklamy (a może on już trwa tylko za rzadko na nich bywam). Zastanawiam się też co będzie następne - formy reklamowe są coraz bardziej natarczywe ale kiedyś w końcu i one się "przejedzą" a ludzie się do nich przyzwyczają - co wtedy? Może reklama będzie wyłączać portal na kilkadziesiąt sekund (to był by dopiero efekt)?

Komentarze na onecie nadal trzymają swój legendarny poziom ale jeśli chodzi o reklamę to wydaje mi się, że gazeta przegoniła konkurenta. Na razie oprócz adbloków, sposobem na nie ogłuchnięcie i ominięcie zaskakujących reklam na gazecie jest odwiedzenie portalu późnym wieczorem (no i obowiązkowe wyłączenie dźwięku) - wtedy po reklamach o których pisałem nie ma właściwie śladu (a może to tylko ja mam takie szczęście).

Ps. Do konkursu webstartów dodał bym jedną kategorię stron internetowych "najbardziej wk...ce reklamy" - ciekawe jak zagłosowało by Jury i internauci?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu