Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Internet

Klawiatura wydrukowana na kartce papieru

Filip Żyro
11

Drukowanie przedmiotów 3d jest niezwykle modnym tematem. Co powiecie więc na wydrukowaną klawiaturę, jednak w tym przypadku nie na zaawansowanej drukarce 3d, a takiej zwykłej do papieru? Firma o nazwie Novalia wyprodukowała bodajże najcieńszą, a zarazem najlżejszą klawiaturę na świecie działającą...

Drukowanie przedmiotów 3d jest niezwykle modnym tematem. Co powiecie więc na wydrukowaną klawiaturę, jednak w tym przypadku nie na zaawansowanej drukarce 3d, a takiej zwykłej do papieru?

Firma o nazwie Novalia wyprodukowała bodajże najcieńszą, a zarazem najlżejszą klawiaturę na świecie działającą na Bluetooth. Do tego celu użyła atramentu przewodzącego impulsy elektryczne i papieru fotograficznego.


Nie wiadomo, czy klawiatura zostanie wdrożona do masowej produkcji. Jak na razie została opatentowana na potrzeby promocyjne firmy, by pokazać zaawansowanie technologiczne i pokazać możliwości ich układów scalonych.

Inna sprawa, czy znaleźliby się chętni na taką klawiaturę. Z jednej strony jej dużą zaletą są jej gabaryty i lekkość, a także to, że mając odpowiednie materiały można samemu ją stworzyć w kilka minut. Klawiatura o takich wymiarach mogłaby być praktyczna podczas użytkowania tabletu, jednak przy dłuższej eksploatacji narażano byłaby na zniszczenie. Znacznie ciekawszy jest sam atrament przewodzący impulsy elektryczne, który ma wiele zastosowań ograniczonych jedynie naszą inwencją.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

klawiatura